283 Mr. Dr. J. H. R. Sinninghe Damsté. Bij Kon. besluit van 1 October 1937 is benoemd tot raadsheer in den Hoo- gen Raad der Nederlanden mr. dr. J. H. R. Sinninghe Damsté, directeur- generaal der belastingen te 's-Graven- hage. Bij Kon. besluit van 6 October is aan mr. dr. J. H. R. Sinninghe Dam sté op zijn verzoek eervol ontslag ver leend uit zijn betrekking van directeur- generaal der belastingen, met dankbe tuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hem in verschillende rangen bij het Departement van Finan ciën bewezen, en is hij benoemd tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau. In de jaren, die achter ons liggen, zijn er in de landmeetkundige wereld pro blemen aan de orde geweest, die veel beroering en storm verwekten. Het was dan een geruststellende gedachte, dat op den invloedrijken post, dien de heer Sinninghe Damsté in de land- Mr. Dr. H. R. Sinninghe Damsté. meetkundige organisatie bekleedde, over de hoogste belangen van de Landmeet kunde gewaakt werd door iemand, die oprecht gelooft in de waarde van dit vak, die, geleid door een sterke intuïtie voor de onderscheiding van waar en onwaar, goede bedoelingen wist te herkennen en gaarne tot toegevendheid geneigd was tegenover algemeene menschelijke tekortkomingen. De heer Sinninghe Damsté heeft steeds veel belangstelling gehad voor alles wat de landmeetkunde betrof. Deze belangstelling ging ook uit naar dit tijdschrift, waarvan hij zoowel tegenover het Bestuur van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, uitgeefster, als tegenover de redactie heeft blijk gegeven door er zich bij verschillende gelegenheden in waardeerende woorden over uit te laten. Deze woorden maakten nimmer den indruk, alleen door hoffe lijkheid te zijn ingegeven. Zij wekten dan ook gevoelens van erkentelijkheid en vormden een aansporing om op den ingeslagen weg voort te gaan. Thans voeren zij tot het trekken van de conclusie, dat wellicht ons tijdschrift een blijvend con tact voor den heer Sinninghe Damsté met de landmeetkunde zal zijn, in de onderstelling, dat zijn tegenwoordig ambt hem den tijd zal laten, dit con tact te beleven. J. M. T.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 283