286 Bandoeng ten einde als brigadehoofd op te treden de kapitein E. Mahler; van de Opleidingsbrigade te Malang naar de Herzieningsbri gade van Oost-Java te Malang de kapitein G. J. de Vries; van de Herzieningsbrigade van West-Java te Bandoeng naar de Opleidingsbri gade te Malang teneinde als brigadehoofd en tevens instructeur op te treden de kapitein A. Mol; van de 2e Opnemingsbrigade te Makasser naar de Herzieningsbrigade van Oost-Java te Malang teneinde als brigadehoofd op te treden de kapitein H. J. Landsdorp. Geplaatst de kapitein der inf.Plazier, keerende van verlof terug, bij de 2e Opnemingsbrigade te Makasser, teneinde op te treden als brigadehoofd. Verleend wegens 7-j. onafgebr. dienst aan den kapitein G. de Vries 9 maanden verlof naar Europa ing. 1-6-1938. Centrale Cultuurtechnische Adviescommissie. Van Ged. Staten van Zee land werd ontvangen een aanvraag om ruilverkaveling van gronden in den Ser Pauluspolder, ter grootte van 460 ha en van Ged. Staten van Noord-Brabant van gronden in den polder Bovenkerk ter grootte van 165 ha. Op 26-10-1937 heeft een excursie plaats gehad naar de ruilverkavelingen in Geffen en Nuland, die werd bijgewoond door de plaatselijke commissie, de heeren Mr. H. Iwema, Prof. ir. W. Schermerhorn, Prof. M. Tienstra, Mr. H. Jonas, J. W. Gong grijp, R. Roelofs, Ir. A. G. Swart, J. Zijlstra J.T.zn, O. J. Jonas, C. Krombeen en 24 Delftsche studenten. De Centrale Commissie had autobussen beschikbaar gesteld, die vertrokken uit 's-Hertogenbosch. Technische Hoogeschool te Delft. M.i.v. het loopende studiejaar is Prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz tijdelijk belast met het geven van onderwijs in de geodesie. De bedoeling is, dat Prof. Vening Meinesz onderwijs aan de a.s. civiel-landmeters zal geven in de geophysica. Geslaagd voor het examen A: M. Haarsma, B. Meyer, J. M. van der Veen, R. Boot, C. F. G. W. Lorenz en H. P. K. Sanders; voor het examen B 1: W. Baarda, G. W. van Lith, H. B. van der Meulen, T. illtée, H. R. Massink, E. Muller en E. J. Prins. Voor het studie jaar 19371938 zijn voor de eerste maal ingeschreven 12 studenten voor de studie voor civiel-landmeter. Lezing. Voor de afd. Amsterdam van de Vereen, v. K. en L. heeft de heer P. Rietsema, landmeter van het Kadaster te Amsterdam, aldaar op 30-9-1937 een lezing gehouden over Mogelijkheden in foutenvereffening. Vereeniging van Civiel-landmeters. Het Bestuur is thans als volgt samen gesteld: B. de Boer, Parnassusweg 31 huis Amsterdam-Zuid, voorzitter; P. Ilmcr, Stationsstraat 46 Pijnacker, secretaris; G. Bierma, Kerkstraat 19a Zwolle, pen ningmeester. Verzoek aan de Indische leden en abonné's. Ter vermijding van ad ministratieven omslag en ter besparing van inningskosten, verzoekt de penning meester van K. en L. het over 1938 verschuldigde bedrag van ƒ6.voor bui tengewone leden of van 2.50 voor abonné's te voldoen vóór 1 Maart 1938 door overschrijving of storting op postrekening 202714 van de Vereen, v. K. en L. te Amsterdam of door het zenden van een postwissel aan den penningmeester J. F. Jongedijk, Hofkampstraat 14, Almelo. De tweede aflevering van 1938 zal onder rembours worden toegezonden, tenzij de penningmeester het verschuldigde tijdig heeft ontvangen. 24 November 1937. F. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 286