33 De overige tijdschriften worden in één klapper samengevat, waarin de artike len in chronologische volgorde, ongeacht de periodieken, waarin ze voorkomen, in de rubrieken gerangschikt worden. Mochten enkele landmeetkundige tijdschriften in de vier genoemde talen in Nederland niet aanwezig zijn, zoo dient getracht te worden, daarin althans voor de toekomst verandering te brengen. F. DE UITLEENING VAN BOEKEN EN TIJDSCHRIFTEN. De Commissie acht het gewenscht, dat een bibliotheek van een bij de Fede ratie aangesloten vereeniging opengesteld wordt voor de leden van alle aange sloten vereenigingen. Zij beveelt daartoe de volgende regeling aan: Leent de bibliotheek van vereeniging A een boek aan een lid van vereeniging B (niet lid van A), dan worden de kosten van verzending door A in rekening gebracht aan B. De Commissie heeft met instemming vernomen, dat leden van de aangesloten vereenigingen door bemiddeling van den redacteur-administrateur van het offi- cieele orgaan van de Federatie geschriften te leen kunnen bekomen uit de bibliotheek van de Technische Hoogeschool te Delft en daartegenover niet- leden van aangesloten vereenigingen geschriften kunnen leenen uit de bibliotheek van de Vereeniging voor K. en L. via de Technische Hoogeschool. Deze laatste mogelijkheid ware uit te breiden tot de bibliotheken van alle aangesloten ver eenigingen. De Commissie beveelt aan, overenkomstige regelingen te treffen met andere in aanmerking komende bibliotheken, zooals Kon. Bibliotheek, biblio theken der Universiteiten en andere Hoogescholen, van het Kon. Inst. v. Inge nieurs, het Kon. Ned. Aardr. Genootschap. G. WIJZE VAN UITVOERING. De algemeene leiding en de uitvoering van de in voorgaande punten ver melde werkzaamheden drage de Federatie op aan een permanente Literatuur- commissie, welke instructie ontvangt van het Hoofdbestuur. B)e Literatuurcommissie doet voorstellen aan het Hoofdbestuur omtrent I. de verdeeling tusschen Federatie en betrokken aangesloten vereeniging van de kosten verbonden aan de uitgave van een catalogus of klapper: II. Uitbreiding van de Literatuurcommissie met een of meer leden voor den duur van bepaalde werkzaamheden. I. Wordt besloten tot het uitgeven van den catalogus van de bibliotheek van een der aangesloten vereenigingen, dan ligt het naar de meening van de Commissie voor de hand, dat de Federatie eenige subsidie verstrekt, waar tegenover de betrokken vereeniging er in toestemt, dat de catalogus naar de inzichten van de Literatuurcommissie wordt ingericht. II. Het zal wenschelijk zijn ten aanzien van bepaalde bibliotheken de be trokken bibliothecarissen of andere in die bibliotheken thuis zijnde personen tijdelijk in de Literatuurcommissie op te nemen. Hetzelfde geldt voor des kundigen ten aanzien van bepaalde rubrieken. Aan de Literatuurcommissie worde de beslissing overgelaten, welke tijd schriften gecatalogiseerd zullen worden en in hoeverre, mits blijvende binnen de in deze voorstellen aangegeven begrenzingen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 33