34 De Commissie meent, dat de volgende volgorde in acht genomen moet worden: a. Het samenstellen, het geregeld bijhouden en het om de 10 jaar in druk doen verschijnen van een supplement op den klapper van het Tijdschrift voor K. en L. b. Het samenstellen en geregeld bijhouden van een klapper op het Zeitschrift für Vermessungswesen, aansluitende op den laatsten daarvan verschenen klapper. Het in druk doen verschijnen is niet noodig, omdat het tijdschrift daar zelf voor zorgt. c. Het samenstellen van den catalogus van de bibliotheek van de Vereeniging voor K. en L. d. Het samenstellen en geregeld bijhouden van een klapper op de andere land meetkundige en de overige in de bibliotheken der aangesloten vereenigingen aanwezige tijdschriften. Naarmate daarvan bepaalde onderdeelen gereed komen kunnen zij in druk verschijnen. Telkens na 10 jaar worde een sup plement op de in druk verschenen gedeelten uitgegeven. Uiteraard zal elk tijdschrift afzonderlijk nagezocht moeten worden. De Commissie beveelt het aanteekenen van de artikelen op fiches aan, die voor alle tijdschriften tenslotte chronologisch per rubriek gerangschikt kunnen worden. e. Het samenstellen van catalogi van de bibliotheken van andere aangesloten vereenigingen. De Commissie geeft het Hoofdbestuur in overweging, reeds thans die ver eenigingen aan te bevelen nieuwe aanwinsten van hun bibliotheken te cata- logiseeren in losbladige registers volgens de rubrieken van den klapper op het Tijdschrift voor K. en L., aangevuld met de aanwijzingen van de Literatuurcommissie. H. KOSTEN. De kosten van het uitgeven van de onder G sub a, c en e genoemde catalogi en klappers zullen gedragen moeten worden door de betrokken vereenigingen, daartoe gesubsidieerd door de Federatie. Die genoemd onder b en d dient de Federatie op zich te nemen. I. DECIMALE CLASSIFICATIE. De Commissie heeft nagegaan of het toepassen van de decimale classificatie van het Institut International de Bibliographie aan te bevelen is. Na lezing van uitvoerige artikelen van den Bibliothecaris van de Technische Hoogeschool in het Polytechnisch Weekblad (Jaargang 1932) meent zij die toepassing te moeten afraden. De Commissie ontveinst zich niet, dat de voorgestelde werkzaamheden vele jaren zullen vorderen en zelfs nimmer een einde zullen nemen. Zij vertrouwt echter, dat er altijd wel geschikte personen gevonden kunnen worden, die be reid zijn, de werkzaamheden in de Literatuurcommissie belangeloos op zich te nemen. Rotterdam, Juni 1936. F. HARKINK. W. A. VAN DER WERFF. W. NIKKELS JR.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 34