39 Parvé, F. K. W. van Cattenburch, beiden te Magelang en E. G. van Riet Paap te Semarang. Verplaatst de landmeter H. Massier van Pontianak naar Ban doeng; de tijd. wd. adj .-landmeters E. G. van Riet Paap van Semarang naar Medan en F. K. XV. van Cattenburch van Magelang naar Cheribon. De land meter A. J. Wisse is belast met de waarneming der betrekking van redacteur bij de Generale Thesaurie. De landmeter W. A. van Rhee is per 1-10-1936 tijde lijk voor ten hoogste 8 maanden werkzaam gesteld bij de opneming van het kolonisatieterrein te Melitang op een toelage boven zijn wachtgeld. De land meter A. W. Vlezenbeek is per 1-10-1936 tijdelijk voor ten hoogste 3 maanden werkzaam gesteld bij het kadasterkantoor te Bandoeng op een toelage boven zijn wachtgeld. De landmeter J. van Mil is, nevens zijn eigen functie van hoofd van het Kadastreeringskantoor, aangewezen als hoofd der inspectie Palembang, met behoud van Batavia als standplaats. De landmeter P. H. M. Plasman is aan gewezen als hoofd der inspectie Medan, met Medan als standplaats. Topografische Dienst in Nederland. Wij ontvingen de 5e aanvulling van wijzigingen op den catalogus 1935. De tot kapitein bevorderde 1ste luit. van den staf der inf. C. A. C. Verschuuren blijft in zijn nieuwen rang belast met de functie van chef voorbereiding bij den opnemingsdienst. Topografische Dienst in Ned.-Indië. Geplaatst de burg. ambt. belast met een officiersbetr. R. Montigel, 18-11-1936 keerende van verlof terug, bij de 3e opnemingsbrigade te Samarinda, teneinde tijdelijk te worden belast met het be heer der brigade; de burg. ambt. adj.-brigadehoofd E. A. Scharpff, 18-11-1936 keerende van verlof terug, bij de triangulatiebrigade te Weltevreden; de rit meester der cavalerie E. W. Poels, 18-11-1936 keerende van verlof terug, bij de triangulatiebrigade te Weltevreden. Overgeplaatst de 1ste luit. der inf. a la suite E. O. van Deursen van de opleidingsbrigade te Malang naar de triangu latiebrigade te Weltevreden. In Europa aangekomen met verlof Ing. K. Gsöll- pointer, adj.-brigadehoofd bij de triangulatiebrigade, Linz aid Donau (Oosten rijk), Handel Mazzettistrasse 4/1. Centrale Cultuurtechnische Adviescommissie. Van Ged. Staten van Lim burg is een aanvraag ontvangen om ruilverkaveling van gronden onder de Gemeente Sevenum en Maasbree, ter grootte van 70 ha. Technische Hoogeschool te Delft. Benoemd tot lid van de commissie, welke de bevoegdheid heeft, aan candidaten, die met gunstig gevolg hebben deelgenomen aan de voor de commissie af te leggen examens, het diploma van civiel-landmeter uit te reiken: Mr. J. H. Jonas, lector aan de T. H. Lezingen. In de Decembervergadering van de Société Royale Beige de Géographie is prof. Vening Meinesz, hoogleeraar aan de Universiteit te Utrecht, ontvangen. Prof. Pergameni, hoogleeraar aan de Brusselsche Universiteit, archi varis van de stad Brussel, stelde hem voor aan het geleerde gezelschap en stelde de hooge verdiensten in het licht van prof. Vening Meinesz voor de kennis van de zwaartekracht in de diepe zee. De Nederlandsche spreker hield vervolgens een wetenschappelijke lezing met lantaarnplaatjes over zijn bekenden tocht met de K XVIII. Na afloop deelde de voorzitter mede, onder luid applaus van de aanwezigen, dat prof. Vening Meinesz de titel van briefwisselend lid van de Société was verleend. Op 12-12-1936 hield prof. Tienstra te Leeuwarden een lezing voor de afd. „Friesland" van de Vereen, v. K. en L. over Puntsbepaling.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 39