68 houtsoorten die tegen paalworm bestand zijn (Meded. No. 2*> Boschbouwproefstation, 1932). De dienstuitoefening van het Boschwezen en de strijd om de domeinverklaring (Tectona, 1932). De potentieele productie der bosschen in de Buitengewesten (Tectona, 1935). Over de houtvoorziening in Nederlandsch Indië (Landbouwkun dig Tijdschrift, 1936). Over het beheer der Nederlandsch Indische bosschen (Indisch Genootschap, 1936 Over de snelheid van devastatie der bosschen in de Buitenge westen van Nederlandsch Indië (Landbouwkundig Tijdschrift, 1937). F. H. Gebruik van den bodem in Nederlandsch Indië. Voordracht, gehouden bij de aanvaarding van het ambt van lector in de aardrijkskunde aan de Technische Hoogeschool te Delft, op 11 Februari 1937, door J. W. Gonggrijp. Mijne Heeren Curatoren, Hoogleeraren, Lectoren, Privaat- Docenten, Assistenten, Dames en Heeren Studenten van de Technische Hoogeschool en Gij allen, die door Uwe tegenwoordigheid van Uwe belangstelling doet blijken, Zeer Geachte Toehoorderessen en Toehoorders, Bij het begin mijner lessen aan deze Hoogeschool voel ik aller eerst behoefte, het onderwerp daarvan eenigszins nader te om schrijven. In mijn aanstelling wordt daarvoor gebruikt het woord aardrijkskunde. Het programma van de lessen voor het loopende studiejaar deelt dit vak, zooals het aan deze Hoogeschool wordt gedoceerd, in de economische aardrijkskunde en een cursus ge naamd .waarde en gebruik van den bodem". En het zal mijn taak wezen, dit laatste college, in hoofdzaak bestemd voor de aan staande civiel-landmeters, te trachten tot haar recht te doen komen. Ik zal mij daarbij realiseeren, dat men, toen men deze eervolle taak aan mij opdroeg, natuurlijk van mij verwachtte, dat ik dit on derwerp zelfstandig wetenschappelijk zou behandelen. Maar teven:.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 68