81 iemand die zich hier van die snelle veranderingen op de hoogte wil houden, daarvoor geen betere gelegenheid kan vinden, dan de schitterende, die het Koloniaal Instituut kan bieden. Ik heb voor ander doel reeds vele malen een beroep moeten doen op Uwe hulp en voorlichting. En nimmer tevergeefs. Ik wil enkel zeggen, dat ik het ook vele malen zal doen voor het werk, dat ik hier heb te ver richten en ik dank ook U bij voorbaat zeer bijzonder voor den steun, dien ik verzekerd ben daarvoor bij U te zullen vinden. Mijne Heeven Studenten, Voor zoover U als aanstaande civiel-landmeters zich zult hebben te interesseeren voor het grensvlak tusschen de geodesie en de landbouwkundige vakken, zou ik U willen zeggen, dat ik als land en boschbouwkundige steeds een bijzondere belangstelling heb ge had voor dat aanrakingsvlak. Ik kwam daar natuurlijk van den boschbouwkundigen kant. U zult er komen van den kant van de landmeetkunde. Maar hoe dan ook, ik kan U de verzekering geven, dat U mij daar steeds zult vinden vol belangstelling niet alleen voor Uw wetenschappelijke vorming, maar ook voor Uw geheele wezen en voor Uw toekomst. Ik heb gezegd. Literatuuroverzicht. Boekbeoordeelingen. Georges Perrier et Pierre Tardi, Bibliographic Géodésique In ternationale. Tome I (années 19281929^1930)80 221 blz., 22 X 27 cm, Paris, Secrétariat de l'Association internationale de Géodésie, 19, rue Auber, 1935, 185 fr. Dit eerste deel bevat a) een inleiding van 80 blz., waarin de redenen ont vouwd worden, die tot deze publicatie hebben geleid, en de regels genoemd worden, volgens welke men te werk is gegaan; b) de eigenlijke bibliografie, die 1433 nummers telt, alfabetisch (naar de namen van de auteurs) gerangschikt volgens de decimale classificatie; in de inleiding vindt men een overzicht van de rubrieken volgens deze classificatie; c) een alfabetisch auteursregister. Het gedeelte b is een catalogus van alle publicaties in de geheele wereld, op het gebied van de hoogere geodesie. De vermelding van elke publicatie (boek of tijdschriftartikel) is voorzien van een zeer korte analyse in het Fransch. De deelen 2 en 3 (1931 1937) zijn in voorbereiding. Het is de bedoeling om de 3 jaar een deel te doen verschijnen ter gelegenheid van het driejaarlijksch congres van de Association internationale de Géodésie.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 81