98 Artikel 6. Wanneer hij gerequireerd wordt om eenige inspectie te doen van belendingen, strekkingen of uitgestrektheid, waarover questie mogt zijn ontstaan, zal hij niet vermogen eenige trankeeren, muren veel minder gebouwen te doen sloopen of afbreken, maar moet zich bepalen tot het opnemen van de zaak, zooals die door hem bevonden en geoordeeld wordt te moeten zijn, te einde aan partijen certifi caat daarvan te verleenen; zullende hij nogtans aan den Gouverneur rapport moe ten doen van alle onwettige inneming of toeeigening van gemeene of landsgronden. Artikel 7. Hij zal zich nimmer mogen onttrekken aan eenige rooijing of inspectie waar toe hij gerequireerd mogt worden, echter zal hij nimmer, zonder toestemming van de eigenaar, zich tot rooijing of inspectie op iemands eigendom of bezitting mogen begeven, ten ware hij daartoe van hooger hand mogt zijn gelast. Artikel 8. Hij zal geen verkochte, gedonateerde of op andere wettige wijze veralieneerde huizen, plantagien, tuinen of gronden mogen rooijen zonder daar toe permit, door of van wege den Gouverneur verleend, aan hem zal zijn ter hand gesteld, en hij zal in den rooibrief vermelden de namen der plantagien, tuinen, gronden, huizen of buitenplaatsen; de nommers der huizen en buitenplaatsen en in welke divisie district of wijk dezelve gelegen zijn; mitsgaders nog daarin de namen, kwaliteiten en relatiën der verkoopers, donateurs of veralieneerders, zoomede van de koo- pers, donatarissen of van andere regtverkrijgenden en van de belanghebbenden, die bij het rooijen zijn tegenwoordig geweest, moeten uitdrukken. Artikel 9. Het meten van een vaartuig, ter bepaling van derzelver grootte in tonnen, geschiedt door den Rooimeester en de grootte van eenig vaartuig aldus bepaald zijnde, behoeft hetzelve niet wederom gemeten te worden, ten ware dat hetzelve door vertimmering mogt zijn vergroot of verkleind, in welk geval het vaartuig nogmaals, en wel zoo dikwijls als er een dusdanige verandering zal plaats heb ben, zal moeten gemeten worden. Artikel 10. Hij zal, in daartoe aan te leggen boeken, minuten van de rooibrieven moeten houden en zullen die minuten door hem en al de belanghebbenden moeten on derteekend worden, ten einde hij zich daarmede zal kunnen verantwoorden, voorts zal hij in andere boeken moeten afschrijven de lastbrieven en certificaten door hem verleend ten einde alle dezelve ten allen tijde, wanneer de Gouverneur of de Raad van Policie zulks mogt begeeren, te kunnen produceeren en om af- schrifte daarvan, des verzocht, aan de belanghebbenden te kunnen afgeven. Artikel 11. Hij wordt verantwoordelijk gesteld voor alle schade en nadeelen welke er door zijn verzuim of nalatigheid in het nakomen der hierin uitgedrukte bepalingen,

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 98