16 2. Tijdschriften. Fransch levendig is het boek, prettig om te lezen. Jammer is het, dat de fi guren niét wat beter zijn. J. M. T. Dr. K. Schwidefsky Einfiihrung in die Luft- und Erdbild- messung. V 109 blz., 13 X 21 cm, 57 fig. 1 anaglief, 1 gekleurde bril, 2 losse stereofoto's; voor het buitenland: gee. R.M. 4.20, geb. R.M. 4.65. B. G. Teubner, Leipzig, 1936. De schrijver vertelt in zijn inleiding, dat het er hem om te doen is geweest, een zoo eenvoudig mogelijk, tot hoofdzaken beperkt, overzicht van de fotogram- metrie te geven. De theorie werd zoo ver behandeld, als noodig was voor het algemeene begrip en voor de beoordeeling van de grenzen en mogelijkheden van de fotogrammetrie. In eersten aanleg is het boekje bedoeld voor degenen, die met dit vak iets willen doen. Het is echter, ondanks den nagestreefden eenvoud, niet bedoeld als een populair geschrift. Tot zoover de inleiding. Inderdaad, meen ik, is schrijver in Zijn voornemen geslaagd. Het werkje is dan ook, al is het vrijwel alleen Duitsch georiënteerd, als een belangrijke aanwinst te beschouwen. Het leest prettig, is typografisch goed verzorgd en geeft een uitstekend overzicht van de stof. Ook dit werkje bevelen wij onzen lezers met warmte aan. J. M. T. Alle hieronder vermelde tijdschriften zijn aanwezig in de bibliotheek van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, behalve het met aangeduide. Afkortingen. A Allgemeine Vermessungs-Nachrichten (Duitschland). BL Bildmessung und Luftbildwesen (Duitschland). J Journal des Géomètres-Ex- perts et Topographes Francais. M Mitteilungen des Reichsamts für Landes- aufnahme (Duitschland). O Oesterreichische Zeitschrift für Vermessungswesen. Z Zeitschrift für Vermessungswesen (Duitschland). W a 11 h e r Ueber die Anwendung der Photogrammetrie auf Katasterver- messungen. O 6. Ray. Martin: Coup d'oeil d'ensemble sur la Photogram metrie Aérienne et Terrestre. J 172/182, 184/189, 191, 193. Roussilhe: L'enseignement de la Photogrammetrie dans le monde. J 186. Herrmann: Die Anwendungsmöglichkeit der Photogrammetrie bei der Aufstellung eines Rechtskatasters. Z 9. Gast: Photogrammetrische Kartenaufnahme in der Cordillera Blanca (Peru). A 15. Löschner: Ueber die Scheimpflug-Be- dingung bei Entzerrungsgeraten. O 2. Sarnetzky: De Photogrammetrie binnen het bereik van de politie. De Politiegids 1935/88, 89. Iiugers- hoff: Der Kleinautograph der Zeiss-Aerotopograph G.m.b.H. und seine Ver- wendung. BL 1. Traenkle: Planting von Luftbildsenkrechtaufnahmen. BL 1. Block: Zur gegenseitigen Einpassung von Senkrechtaufnahmen. BL 1. Von Gruber und Burkhardt: Der Aeroprojektor Multiplex als Anschauungs- und Uebungsgerat im photogrammetrischen Unterricht, BL 1. 1) Dit overzicht sluit aan op de op blz. 23 van jaargang 1936 van het Tijdschrift v. K. en L. genoemde literatuur.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 18