t AAN DEN LEZER. Hiermede verschijnt het eerste nummer van het bijblad voor fotogrammetrie van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeet kunde. Het zal in den regel tweemaal per iaar uitkomen, gelijktijdig met een aflevering van het Tijdschrift. De pagineering loopt zoo lang door, totdat de moeite Van het inbinden loonend wordt, waar na met een nieuw deel wordt begonnen. Artikelen ter opneming worden gaarne ingewacht bij den redacteur prof. J. M. Tien- s t'r a, Westplantsoen 30, Delft. T Dank zij de samenwerking tusschen de Vereeniging voor Ka daster en Landmeetkunde, uitgeefster van het Tijdschrift, en de .Nederlandsche Vereeniging voor Fotogrammetrie, kon de oprich ting van dit bijblad, dat gezonden wordt aan alle lezers van het Tijdschrift en alle overige leden van laatstgenoemde vereeniging, tot stand komen. Het is duidelijk, dat een belangrijke stap voor waarts was gedaan, toen dit feit beklonken was. De Nederlandsche Vereeniging voor Fotogrammetrie bezit thans een orgaan als communicatiemiddel van de leden; hun onderzoe kingen en vindingen kunnen nu in onze eigen taal gepubliceerd worden. De taak van de vereeniging: kennis te verspreiden van de fotogrammetrie, wordt zeer veel gemakkelijker gemaakt. In den korten tijd, dat de vereeniging nu bestaat, is er reeds veel vooruitgang te constateeren. De fototechnische diensten van de K. L. M. en de luchtvaartafdeeling te Soesterberg zijn uitstekend geoutilleerd, de Topografische Dienst heeft de fotogrammetrie als normale werkmethode ingeschakeld, de Meetdienst van den Rijks waterstaat verschaft velen werk op fotogrammetrisch gebied, het Kadaster zal de nieuwe wetenschap gebruiken voor de kldastree- ring van een plassengebied, de Nederlandsche Instrumentenfabriek „Physica" te Arnhem vervaardigt fotogrammetrische instrumenten. Bedrijvigheid dus allerwegen, waarvan in de buitenlandsche litera tuur bij herhaling melding wordt gemaakt. Moge het bijblad mede nuttig zijn voor het bereiken van de doel einden der beide vereenigingen en de fotogrammetrie, dit prachtige nieuwe hulpmiddel van de landmeetkunde, helpen ontwikkelen. DE REDACTIE.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 3