3 koring te kunnen ontnemen, door te doen blijken, dat de aange prezen bezuinigingsmaatregelen in de kadastrale wereld niet unaniem voor heilzaam werden gehouden. De verdere publicaties van Boer konden mij geen aanleiding geven op de zaak terug te komen, omdat wij langs elkaar heen zou den gepraat hebben. Boer heeft toch de bezwaren, die ik te berde bracht ,niet geteld, hij zag alleen de gebreken, die het nieuwe pro cédé, hetwelk zoo eensklaps zijn liefde gewonnen had, in zijn mathe- matisch-technische practijk aankleefden en stelde zich daarom tot taak, een afdoende oplossing te vinden voor „het probleem van de hellingen". Dit ging geheel buiten ons meeningsverschil om. De gedachte, dat Boer het met zijn plannen niet ernstig ge meend zou hebben, is niet bij mij opgekomen, Een opmerking, die van andere zijde tot mij kwam, geeft steun aan mijn vermoeden, dat die meening ontsproten is uit mijn vraag, of zijn denkbeeld soms ware te verwezenlijken door mede gebruik te maken van de bestaande kadastrale kaart. En toch heb ik die vraag geheel te goeder trouw opgeworpen. Mij persoonlijk was het wel is waar niet duidelijk, hoe een en ander zou moeten gecombineerd worden, maar ik kon er mij al evenmin een voorstelling van maken, hoe uit fotografische platen een goed kadastraal geheel zou kunnen verkregen worden. Het ging mij als een der vooraanstaande hoofdambtenaren van het Duitsche Kadaster, wien ik een aantal jaren geleden, in een vriendschappe lijk discours, de vraag stelde, wat hij voor ons werk van de lucht fotografie verwachtte, en die mij antwoordde: „Leider nicht viel, denn wir bekommen wohl Bilder aber keine Karten Niettemin nam ik aan, al was me zulks ook niet gebleken, dat Boer zeiven dienaangaande een volledig plan voor den geest stond en hij dit eventueel tot uitvoering zou kunnen brengen ook. Dit leidde mij bij latere overwegingen tot het denkbeeld, dat de functie, die hij in zijn samenstel aan de fotografische plaat had toebedeeld, ook althans voor een groot deel zou kunnen ver vuld worden door hetgeen bij het Kadaster voorhanden was. Ik meende, dat zelfs onze gebrekkige kadastrale kaart, met alles wat daarbij behoort voor de geschiedenis en den stand van de indee ling van den bodem en van de rechten daarop, van veel meer waarde was, dan de mooiste fotografie zou kunnen zijn.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 5