30 Bij grenzen midden door water of moeras zei men dikwijls zelf niet te weten, waar de grens lag. Mijn voorstel, dat ik de grens dan maar van de oude kaart zou overnemen, werd in deze gevallen steeds aangenomen. De eigenaars, die op het gemeentehuis niet tot overeenstemming konden komen (het waren in het geheel 8), zijn uitgenoodigd op het terrein samen te komen, waar na eenig heen en weer praten het tot nu toe steeds gelukt is, de partijen tot het treffen van een schik king te bewegen. Op deze wijze zijn dus reeds eenige van de vele grensgeschillen, die in Loosdrecht sluimeren, bijgelegd, wat één van de gunstige ge volgen is, die een hermeting kan hebben. Er blijven nog genoeg an dere verschillen over, die op een oplossing wachten, b.v. perceelen, die bij het Kadaster op een anderen naam staan dan dien van den werkelijken eigenaar. Ze zijn meestal ontstaan, doordat in een akte van overdracht foutieve kadastrale perceelnummers zijn genoemd, of bij een scheiding perceeltjes vergeten zijn te noemen. Met een verklaring van verjaring hopen we met medewerking van de be trokken eigenaars, deze verschillen tot een oplossing te brengen. Dit zijn echter kwesties, die zich bij elke hermeting voordoen (of schoon naar het mij toeschijnt in deze gemeente we! in meerdere mate dan in andere gemeenten). Zij houden niet speciaal met de hichtfotogrammetrie verband. De kaarten, op schaal van 1 1250, die bij de delimitatie ge bruikt zijn, zijn bestemd om als minuut-veldwerk te dienen. Zij heb ben daar de meeste overeenkomst mee. De gegevens, door de eige naars verstrekt, zijn er op aangeteekend, evenals de namen van de genen, die aanwijzing van de grenzen hebben gedaan. Het is verder de bedoeling bij grenzen, die uit oud veldwerk of uit bij deze gelegenheid opgemaakt veldwerk zijn gekaarteerd. te verwijzen naar deze veldwerken. Als de nieuwe nummers en verdere beschrijving erop zijn aan gebracht. kan er een fotografische kopie van worden gemaakt. Bij de delimitatie te velde moesten deze kaarten vergeleken wor den met het terrein. Daarbij bleek, dat werkelijk elke kleine bocht, die een lijn op de kaart vertoonde, ook in werkelijkheid aanwezig was. Iedere landmeter, die uit ervaring weet, hoeveel tijd het kost, allerlei bijzonderheden met hulplijntjes en loodlijntjes op te nemen, en die zich als het geen eigendomsgrenzen of andere belangrijke

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 13