36 hermeten terrein moet toepassen. Daar moet men de ligging van de nieuw op te nemen lijn bepalen ten opzichte van terreinafschei dingen in de nabijheid, waarvan verondersteld wordt, dat ze iden tiek zijn met op het plan voorkomende lijnen. Doormetingen, die tijdroovend zijn in dit terrein, moeten verricht worden om ten min ste eenige zekerheid te verkrijgen omtrent de vraag of de op de kaart staande lijnen werkelijk de aangemeten terreinscheidingen voorstellen. Soms „sluit" het dan tenslotte toch nog niet en een meer of minder nauwkeurige kaarteering is het gevolg. Meet men de nieuwe lijn aan in den meetkundigen grondslag, dan kan zij op de nieuwe kaart met groote nauwkeurigheid ten op zichte van het reeds bestaande gedeelte worden gekaarteerd. De nieuwe grenzen worden in getallen bekend. De bezwaren, die het grafische Kadaster op de schaal 1 2500, wat de nauwkeurigheid betreft, ongetwijfeld heeft, vergeleken met een Kadaster op dezelfde schaal uit meetgetallen, worden dus jaar lijks kleiner. Het percentage grenzen, dat in getallen bekend is, wordt elk jaar grooter. En over 100 jaar zal deze kaart, wat haar nauwkeurigheid betreft, als ze op de vorenbedoelde wijze wordt bijgehouden, er niet in waarde op achteruit gegaan zijn. Integendeel, de waarde zal gestegen zijn, doordat ze de mogelijk heid biedt, de vele lijnen, die in latere jaren in getallen bekend zul len worden, er met de grootste nauwkeurigheid op aan te brengen. Dat het mogelijk was, een zoo goede en doelmatige kadastrale kaart van dit moeilijke terrein te vervaardigen in, vergeleken met de vroegere werkwijze, betrekkelijk korten tijd en met betrekkelijk wei nig kosten, danken we aan de luchtfotogrammetrie. Résultats des expérienccs pour la construction de cartes cadastrales nouveltes de la region des mares de Loosdrecht a aide de la photogrammétrie aérienne, Les cartes out été faites a l'échelle de 1 2500. Le levé photogrammétrique de ce terrain difficilement accessible donne une grande économie de temps. La précision des plans nouveaux est suffisante, Grace a la restitution exacte de tous les détails sur les cartes il n'a pas été nécessaire que la delimitation eüt lieu sur le terrain méme. Les propriétaires ont pu indiquer au géomètre les limites de leurs terres sur une carte agrandie a l'échelle de 1 1250 au moyen de la photo graphic.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1937 | | pagina 19