Ill ambtshalve doorgehaald de op dien datum nog bestaande hy pothecaire inschrijvingen, die genomen zijn in het tijdvak 1 Ja nuari 1879 tot en met 31 December 1919, tenzij de schuld- eischers, die de inschrijvingen geheel of gedeeltelijk willen hand haven, daartoe aan den betrokken hypotheekbewaarder in de jaren 1940 en 1941 het verzoek hebben gedaan. Door de in diening van dat verzoek zullen de inschrijvingen gehandhaafd blijven op de in het verzoek omschreven goederen voor de mede in het verzoek vermelde hoofdsommen of restanten daarvan en zullen de inschrijvingen op den dag van de inlevering van het verzoek ambtshalve gedeeltelijk worden doorgehaald voor de niet in het verzoek opgenomen goederen en gedeelten van de hoofdsommen. Met afwijking van artikel 1234 B.W. mag de verzoeker een an der domicilie kiezen dan in de inschrijving, b. Telken jare worden op 1 Januari ambtshalve doorgehaald de nog open staande overschrijvingen van Beslagen, die langer dan tien jaar geleden in het openbaar register zijn overgeschre ven, tenzij de beslaglegger of zijn rechtverkregenhebbende in het jaar voorafgaande aan die ambtshalve doorhaling een ver zoek tot handhaving van de overschrijving bij den betrokken hypotheekbewaarder heeft ingediend. Door de indiening van het verzoek wordt de ambtshalve doorhaling tien jaar uitge steld. 4. Het is gewenscht, dat de wettelijke voorschriften, in 3 bedoeld, in werking treden tegelijk met de voorschriften tot de afschaf fing van de over- en inschrijving. De verzoeken tot handhaving van de inschrijvingen kunnen dan gesteld worden op van Rijks wege uitgegeven formulieren van denzelfden vorm als vastge steld zullen worden voor het vestigen van de nieuwe hypothe caire verbanden. 5. Het is gewenscht, dat behalve de thans voor het publiek ver krijgbare stukken, nog worden verkrijgbaar gesteld: a. Het hypothecair extract, dat is de beknopte officieele opgaaf van de bezwaardheid van de perceelen. b. Het kadastraal-hypothecair extract, dat is een combinatie van het bestaande kadastraal extract en het gewenschte hy pothecair extract.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 109