114 volledig oud archief eischen. De groote bezwaren zouden eerst blijken, wanneer de andere indeeling die beschikking verminderde. Nu mag ik niet beweren, dat om deze bezwaren een andere indee ling onmogelijk moet worden verklaard. Indien al de betrokken ambtenaren bezield zijn met den goeden wil om met zoo weinig mogelijk ambtelijken rompslomp elkaar de ontbrekende gegevens te verschaffen, dan zou het wel kunnen loopen, maar in geen geval zoo vlot als nu. Veel tijd zou er verloren gaan met heen en weer schrijven en telefoneeren. Mijn meening is, dat de nieuwe bezwaren grooter zouden blijken te zijn dan de huidige. Ik geef toe, dat dit een kwestie van appreciatie is. Hiermee zeg ik niet, dat ik de tegen woordige indeeling voorgoed onveranderd zou willen laten, maar ik zou deze willen behouden tot er een algeheele reorganisatie van het dienstvak van de Hypotheken, het Kadaster en de Grondbe lasting plaats heeft. Ik raad dus het verschuiven van gemeenten van de eene bewaring naar de andere af. Om de bezwaren van een veranderde indeeling in de toekomst te verminderen, zou ik willen adviseeren, zoo spoedig mogelijk te beginnen met het gemeentesgewijs behandelen en opbergen van de op het kantoor ter overschrijving aangeboden stukken. Die maat regel kan getroffen worden tegelijk met de afschaffing van de over schrijving van de stukken in registers. Voor akten met vast goed in meer dan een gemeente zou dan voor elke gemeente inlevering van een exemplaar geeischt moeten worden. Dit levert geen groot bezwaar op voor het publiek, daar met de tegenwoordige mecha nische vermenigvuldiging met weinig moeite een exemplaar meer kan gemaakt worden. Arnhem, Juli 1938. Renouvellement des inscriptions hypothécaires. L'auteur, Conservateur des Hypothèques a Arnhem, recommande la radiation des inscriptions, prises durant l'époque du 1. janvier 187931. decémbre 1919; les créanciers auront néanmoins le droit de maintenir les inscriptions, entièrement ou partiellement, en s'adressant au Conservateur par une requète. II recommande pour les inscriptions mainte- nues et pour celles, prises après le 31. décembre 1919, le renouvellement des re- gistres. II n'accepte pas la nécessicité du renouvellement des inscriptions elles- mêmes. L'Auteur veut maintenir les ressorts actuels des bureaux des conservateurs.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 112