116 (per afdeeling één a twee leden) om het bestuur mondeling te adviseeren over een aantal meer en minder urgente onderwerpen. De proef is naar het oordeel van het bestuur uitstekend geslaagd, zoodat te zijner tijd op een herhaling mag worden gerekend. Over een onderwerp, dat inderdaad als urgent moest worden beschouwd, de recruteering en opleiding van teekenaars van het Kadaster, heeft het bestuur na den vereenigingsraad zijn zienswijze definitief vastgelegd in een memorie, welke inmiddels is aangeboden aan Zijne Excellentie den Minister van Financiën. De memorie en enkele bijzonderheden over den vereenigingsraad worden gepubli ceerd in het H.O. Het hoofdbestuur van de N.L.F. besloot in zijn vergadering van 17 Decem ber 1937, op voorstel van onzen vertegenwoordiger, aan K. en L. twee hoofd bestuurszetels toe te kennen. Tevens noodigde genoemd hoofdbestuur ons uit een tweetal conclusies van Commissie III van het Jaarlijksch Congres 1937, welke conclusies onderwerpen betreffen, die naar het oordeel van het hoofdbestuur geheel binnen de werkings sfeer van K. en L. liggen, in onze vereenigingsactie te willen betrekken. Het betreft de conclusies over .aanwijzing van grenzen" en „overdracht zonder akte" (Tijdschrift Dec. 1937, blz. 263265 en 267, 268). Ons bestuur heeft aan dit verzoek gaarne gevolg gegeven en beide punten reeds in bespreking gebracht in den juist genoemden vereenigingsraad. Het zal zijn standpunt ten aanzien van beide onderwerpen mededeelen in het H.O.. De heer J. M. H. Heines onderhield ook in het afgeloopen jaar voor onze Vereeniging de relaties met de I.L.F. en belastte zich o.a. met de beantwoording van een zeer uitgebreide vragenlijst over het Nederlandsche Kadaster. De heer Heines verklaarde zich op verzoek van het bestuur bereid, onze Vereeniging te vertegenwoordigen op het Internationaal Landmeetkundig Congres te Rome in October a.s. Naar aanleiding van de besprekingen in de laatste algemeene vergadering richtte het bestuur zich onlangs tot den Minister van Financiën met het verzoek, zich op het genoemde congres, evenals op de vorige congressen, weder officieel te doen vertegenwoordigen, daarvoor wederom een vertegenwoordiger uit ka- dastralen kring aan te wijzen, aan dezen ditmaal vergoeding wegens reis- en verblijfkosten toe te kennen. Ten behoeve van de inventarisatie der natuurwetenschappelijke, technische en geneeskundige periodieken in Nederlandsche bibliotheken, heeft de bibliothecaris van K. en L. aan het Nederlandsch Instituut voor Documentatie en Registratuur, op verzoek van deze instelling, de gegevens verstrekt betreffende 64 in onze bibliotheek aanwezige tijdschriften op bovengenoemde gebieden. Zutphen, 1 Juli 1938. De Secretaris, J. F. GREVE.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 114