117 L. J. ROBORGH. Met ingang van 1 Augustus 1938 heeft de heer L. J. Roborgh, ingenieur- verificateur van het Kadaster te 's-Gravenhage, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, den dienst verlaten. Zijn kadastrale loopbaan begon op 1 Januari 1892, toen hij werd aangesteld tot adspirant-landmeter. Na zijn benoeming tot landmeter op 1 Januari 1896, was hij achtereen volgens werkzaam te Amersfoort, Tiel en 's-Hertogenbosch. In laatst genoemde plaats werd hij in 1902 belast met het verrichten van oever- constateeringen en grensregelingen voor het Domeinbestuur. Toen de Rivierenwet werd ingevoerd volgde op 16 Maart 1910 zijn benoeming tot landmeter der Domeinen. Den 15en April 1911 werd hij herbenoemd tot landmeter van het Kadaster en was als zoodanig werk zaam te 's-Hertogenbosch, Haarlem en 's-Gravenhage. Zijn benoeming tot ingenieur verificateur van het Kadaster te Leeuwarden geschiedde op 1 September 1919. Gedurende zijn ambtsverblijf al daar vond hermeting plaats van een gedeelte van de gemeente Bergum, ge schoeid op de leest van die van Dieren. Den len December 1921 volgde zijn benoeming tot ingenieur-verificateur te 's-Gravenhage, waar hij tot zijn pensionneering is gebleven. In tal van commissies heeft de heer Roborgh zitting gehad; zoo was hij eenige jaren regeeringsvertegenwoordiger in de Bijzondere Commissie voor Ge organiseerd Overleg en gedurende vele jaren voorzitter van de examencommis sies, zoowel van die voor landmeter, als van die voor boekhouder en teekenaar van het Kadaster. Thans is hij nog lid van het Hoofdbestuur der Nederlandsche Landmeetkundige Federatie, als vertegenwoordiger van de Vereeniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster. In 1924 werd hij onderscheiden door zijn benoeming tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Van de hand van den heer Roborgh verschenen enkele publicaties, voor namelijk in het Tijdschrift voor K. en L. In 1926 bracht hij met de heeren Kreeftenberg en Mr. Bes een rap port uit op het door den Ned. Bond van Huis- en Grondeigenaren en Bouw ondernemers te Leiden gehouden congres. Een vertaling van een gedeelte van dit rapport werd behandeld op het Congrès International de la Propriété' Batie

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 115