120 Amsterdam (aangewezen als hoofd). Benoemd tot teekenaar m.i.v. 1-6-1938: T. C. B. van Voorst te Maastricht, M. Rijsdijk te Amsterdam, P. van Reine te Maastricht, B. F. Osinga te Amsterdam, W. A. de Boone te Almelo, P. Wijch- man te Assen, G. T. Teunissen en J. H. Otte te 's-Hertogenbosch, C. P. van Stralen te Groningen, W. G. de Kreek te Hoorn, H. van Zuilekom te Roer mond. Teruggeplaatst naar den Belastingdienst de Rijksklerk G. C. Ballintijn te Goes. Benoemd m.i.v. 1-2-1938 tot leeraar aan de M.T.S. te Dordrecht in het landmeten en waterpassen de landmeter C. C. J. Hol te Dordrecht. Kadaster in Ned.-Indië. Benoemd in vasten dienst tot praktijklandmeter de tijd. wd. idem H. A. Steyn Parvé en L. de Vries te Batavia. Tijdelijk belast met de waarneming van de betrekking van adjunct-landmeter te Bandoeng de land meter op wachtgeld Th. Musch. Meetkundige Dienst van den Rijkswaterstaat. Eervol ontslagen de land- meetk. ambt. 2e kl. o.a. Ir. H. P. C. Verschoor m.i.v. 1-7-1938, de landmeetk. ambt. 3e kl. o.a. F. Malta Milo mi.v. 23-7-1938, de landmeetk. ambt. 2e kl. o.a. F. E. Dejongh m.i.v. 1-9-1938. Triangulatiedienst. Eervol ontslag verleend op hun verzoek aan de reserve- Ie luitenants voor speciale diensten A. G. Wypkema m.i.v. 1-4-1938 en A. J. Pasman m.i.v. 1-6-1938. Door den reserve-kapitein voor speciale diensten W. R. Smits is eervol ontslag gevraagd m.i.v. 1-8-1938. Rijkscommissie voor Geodesie. Aan Prof. dr. A. Muller te Zeist is op zijn verzoek eervol ontslag verleend met dankbetuiging voor de langdurige en belangrijke diensten, die hij aan den lande heeft bewezen als lid en voorzitter van de voormalige Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing en ver volgens als lid van de thans bestaande Rijkscommissie voor Geodesie. Centrale Cultuurtechnische Adviescommissie. Ontvangen van Ged. Staten van Drenthe een aanvraag om ruilverkaveling van het Aalder en Mepperveld onder de Gemeente Zweeloo ter grootte van ca. 800 ha. Technische Hoogeschool te Delft. Het diploma van civiel-landmeter is uit gereikt aan G. W. van Lith, E. Prins en T. Ultee. Lezing. Voor de afd. Noord-Brabant van de Vereeniging van Ned. Ge meenten heeft de heer Mr. H. Jonas, hypotheekbewaarder te Zutphen, op 31-5-1938 te 's-Hertogenbosch een lezing gehouden over Grenzen van onroerend goed onder groote belangstelling van een gehoor van ongeveer 70 personen. Nederlandsch Belastingmuseum. De heer Mr. van der Poel schrijft ons: ,,In Uw nummer dd. 1 April 1938 wijdde U een zeer gewaardeerde bespreking aan het Nederlandsch Belastingmuseum. In de hoop, ook van de zijde van de le zers van Uw blad instrumenten of geschriften voor het museum te ontvangen, werden wij echter teleurgesteld. Waar het museum opnieuw een groote uitbreiding op ander gebied heeft ondergaan, en bij de Jubileumtentoonstelling gebleken is, dat zeer gewenschte voorwerpen nog bij Uw lezers aanwezig zijn, zouden wij het zeer waardeeren, indien U den oproep van Uw nummer van 1 April 1938 zoudt willen herhalen. Het zou jammer zijn, indien ééne afdeeling bij de andere achterbleef." Door het afdrukken van deze regels voldoen wij aan het verzoek. Gaarne bevelen wij het museum nogmaals in de goedgeefschheid onzer lezers aan. 15 Juli 1938. F. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 118