131 In Memoriam HENDRIK JAN KLOMPE, overleden 10 September 1938. Berichten. H. J. Klompe werd op 14 October 1880 te Dreischor (Zeeland) geboren. In 1900 deed hij eindexamen H.B.S. te Rotterdam. Op 1 Juli 1901 werd hij be noemd tot adspirant-landmeter van het Kadaster. Bij zijn benoeming tot land meter van het Kadaster op 1 Juli 1905 werd hem Heerenveen als standplaats aangewezen; op 1 Augustus 1911 werd hij verplaatst naar Leeuwarden en op 1 Januari 1923 naar Nijmegen. Met ingang van 1 September jl. werd hem op verzoek eervol ontslag verleend uit 's Rijks dienst. In zijn landmetersperiode te Leeuwarden heeft hij met de Nederlandsche Heide Maatschappij samengewerkt voor het tot stand komen van de eerste geslaagde ruilverkaveling in Neder land n.l. van de Ballumer Mieden op Ameland. Een uitvoerig artikel omtrent dit pionierswerk verscheen van zijn hand in den 34-sten jaargang le, 2e en 3e aflevering van dit tijdschrift. Slechts enkele dagen na zijn pensionneering overleed hij onverwachts na een kortstondige ziekte. Wij blijven hem gedenken als een ijverig, plichtsgetrouw ambtenaar; een nobel mensch, die altijd bereid was anderen te helpen; iemand van stipte eerlijkheid en oprechtheid en met wien het een voorrecht was samen te werken. Daarvoor onzen dank, vriend Klompe en rust in vrede. Nijmegen, 14 September 1938. J. P. M. STAAL. Kadaster in Nederland. Benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nas- sau R. Gerritsen, secretaris-penningmeester van de Vereen, van ambtenaren der Reg. en Dom., hypotheekbewaarder, tevens ontvanger der Reg. en Dom., te Zierikzee; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau M. A. Hollestelle, hypo theekbewaarder te Arnhem, en C. A. Struyck, landmeter te Almelo. Overleden op 10-9-1938 in den ouderdom van 57 jaar de oud-landmeter H. Klompe te Nijmegen. Eervol ontslagen de teekenaars Mej. M. Lindeman te Amsterdam m.i.v. 1-7-1938 en Mej. M. D. Nopper te Alkmaar. Verplaatst m.i.v. 16-8-1938 de rekenaar van de Rijksdriehoeksmeting M. D. Schepper van Amsterdam naar Delft; m.i.v. 1-9-1938 de landmeters J. J. A. Heezemans, A. H. Meertens en G. J. Bruins van Amsterdam naar Delft; m.i.v. 16-9-1938 de teekenaars M. Rijsdijk van Am sterdam naar Breda, T. C. B. van Voorst van Maastricht naar Eindhoven, Mej. A. H. Boekei van Alkmaar naar Amsterdam, Mej. G. G. Huizenga van Roer mond naar Amsterdam, F. C. Tobias van Rotterdam naar Amsterdam, S. Kan- ninga van Groningen naar Leeuwarden, P. van Reine van Maastricht naar Utrecht, D. K. Bloemendaal van Zutphen naar Alkmaar, W. Niehof van Am- hem naar Groningen, XV. A. de Boone van Almelo naar Zutphen, T. Schoffel- meer van Rotterdam naar Arnhem, H. F. XVillemsen van Maastricht naar Amsterdam, B. F. Osinga van Amsterdam naar Maastricht; m.i.v. 1-10-1938 de teekenaar P. S. Teeling van Maastricht naar Almelo. Kadaster in Ned.-Indië. Tijdelijk belast met de waarneming van de betrek king van adjunct-landmeter te Cheribon de praktijk-landmeter P. A. Simon. Be last met het beheer van het Kadasterkantoor te Batavia m.i.v. 1-7-1938 de inspec teur 2e kl. D. Eenschooten. Eervol ontheven van het beheer van het Kadaster-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 129