15 J. H. J. Buitenlandsche onderscheiding. haar bestaan heeft kunnen verrichten op velerlei gebied ter verhooging van de productiviteit van den bodem. Duidelijk blijkt er uit, dat niet alleen aan verbetering van heidegrond de aan dacht is besteed, maar dat ook andere of door wateroverlast weinig produc tieve gronden in de sfeer van de bemoeiingen werden betrokken. Op de receptie bij dit jubileum gehouden verschenen behalve tallooze autori teiten ook de bestuursleden van K. en L. om namens onze Vereeniging geluk- wenschen aan te bieden. Zij hadden hierbij de gelegenheid te bemerken, hoe bij de voormannen van de Heide Maatschappij nog leeft de herinnering aan menschen als Boer en Hoffmann en aan hetgeen deze deden ter bevordering van de ruilverkave ling. In het jubileumboek wordt de ruilverkaveling natuurlijk ook behandeld met gegevens over wat is verricht en wat nog te verrichten valt. Uiteraard wordt hier alleen het instituut als middel tot verhooging van de bodemproductiviteit gezien. Wenschen we der Jubilaresse toe, dat in de toekomst zij de grenzen ruimer kan trekken en ook ruilverkaveling in het belang van volkshuisvesting, streek plannen e.d. in haar propaganda kan opnemen. Haar invloed dunkt ons van die orde van grootte, dat het gelukken kan uit de wet te doen verdwijnen het enge begrip „in het belang van den landbouw", waardoor kan worden ontsloten een nog ruimer gebied dan nu reeds voor het instituut openstaat. De betrekkingen tusschen de jubileerende Maatschappij en onze Vereeniging zijn steeds van aangenamen aard geweest, evenals de samenwerking voor het totstandkomen en uitvoeren van de wet op de Ruilverkaveling. Wij spreken de hoop uit, dat deze prettige samenwerking moge worden be stendigd en dat het der Jubilaresse gegeven moge zijn, haar zegenrijke werking ten bate van ons geheele volk nog lange jaren voort te zetten. Bij Kon. Besl. van 14-12-1937 is aan J. M. H. Heines, landmeter van het Kadaster te 's-Hertogenbosch, vergunning verleend tot het aanvaarden van zijn benoeming door den Minister de l'Education Nationale van de Fransche Repu bliek, bij Arrêté van 24-9-1937, tot Officier d'Académie, Deze benoeming is geschied op voordracht van de Union des Géomètres- Experts Etangais. Aan een brief van den voorzitter van deze vereeniging, den heer René Danger, aan den heer Heines, welken deze zoo vriendelijk was, ons ter inzage te geven, ontleenen wij: „En prenant l'initiative de vous faire obtenir cette distinction, qui est celle du mérite universitaire et des professions libérales, nous avons voulu marquer notre amitié pour la corporation des géomètres de votre pays. Nous avons voulu également manifester notre estime pour votre oeuvre technique personnelle et pour la constante et dévouée collaboration que vous apportez au labeur inter national auquel nous participons en commun pour le progrès professionnel."

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 13