153 ben ingediend, van welk verzoek dan naast de overschrijving een aanteekening zal kunnen worden geplaatst. Tevens zou dan in het Wetb. v. B. R. bepaald kunnen worden, dat de overschrijving van een beslag ambtshalve zal worden doorgehaald 5 jaar na de over schrijving, tenzij voor dien vervaldatum een verzoek tot handhaving bij den bewaarder zal zijn ingekomen. Eenige beschouwingen over de vernieuwing van het Kadaster in Nederland. Met veel genoegen heb ik de uitnoodiging van het Bestuur aan genomen, om over de vernieuwing van het Kadaster mijn inzichten uiteen te zetten, en ik doe dat in de hoop daardoor iets bij te dragen tot de oplossing van dit vraagstuk. Door de lezing van collega G 1 e r u m is het onderwerp „her meting" opnieuw gekomen op de agenda van onze vergadering en wij kunnen hem daarvoor dankbaar zijn, want het is noodig, dat de Vereeniging in deze materie weer eens haar houding gaat be palen. Sedert de Commissie-Herwijnen in 1920 haar verslag uitbracht, is er voor onze Vereeniging een tijd van afwachten aangebroken. Het wordt echter thans tijd, dat wij die afwachtende houding los laten, want het is niet te verwachten, dat de wetsontwerpen, die de juridische behandeling van het perceel en zijn grenzen haar oplos sing kunnen geven, binnen afzienbaren tijd, hun weg naar het Staatsblad zullen vinden. Wij moeten trachten, binnen het raam van de bestaande wet geving de vraagstukken, die zich bij hermeting voordoen, tot op lossing te brengen en hierin heeft onze Vereeniging een taak. Op verschillende plaatsen van het land wordt op kleinere en grootere schaal het Kadaster vernieuwd. De drang daartoe gaat meestal uit van de Gemeentebesturen. Ir. Th. Funnekotter heeft in zijn lezing op het laatste Renouvellement des inscriptions hypothécaires. Conférence détaillée sur le sujet traité brièvement dans l'article a la page 107 de l'année courante. (Lezing gehouden door den heer W. F. Stoorvogel, landmeter van het Kadaster te Eindhoven, in de Algemeene Vergadering van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde op 15 October 1938.)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 151