17 4. Uitbreiding van het Bestuur. De afdeeling Zeeland-Noord-Brabant-Limburg stelt voor, het Bestuur uit te breiden tot 5 leden. Indien de vergadering hiermede accoord gaat, stelt de afdeeling voor één der beide plaatsen candidaat den heer G. Smit te Maastricht. 5. Aanwijzen van candidaten voor de verkiezing van twee leden van het Dagelijksch Bestuur van de Nederlandsche Landmeetkundige Federatie we gens periodiek aftreden van den heer O. J. Jonas en door vertrek van den heer K. van der Molen naar het buitenland. Het Bestuur stelt voor in de eerste vacature den heer O. J. Jonas en in de tweede vacature den heer G. F. W i 11 candidaat te stellen. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. Aanwezig zijn: Beetsma, Bierma, De Boer, Harmsen, Hemmes, Van Heykoop, Van den Hoonaard, Huytker, Van der Krogt, Meelker, Muller, Renkema, B. H. Rienks, Scheffer, Smit en Witt. 1Opening. De Voorzitter heet de aanwezigen welkom en deelt mede, dat de Secretaris verhinderd is wegens ongesteldheid, waarna hij in het kort een overzicht geeft over hetgeen de voorafgaande maanden gebeurd is. 2. Notulen van de vorige vergadering (zie H.O. No. 6). De heer Smit wenscht op blz. 16 een wijziging. De derde alinea vervalt; hiervoor komt in de plaats: ,,De heer Smit verklaart, dat de hypotheekbanken geen bezwaren zouden hebben, indien een civiel-landmeter acten zou opmaken! De Voorzitter zegt, dat op blz. 11, vijfde regel, „Voordeelen zijn" veranderd moet worden in „Nadeelen zijn". 3. Verkiezing van een bestuurslid. De heer G. Bierma wordt met algemeene stemmen gekozen als opvolger van den heer G. F. Witt, die van het beheer van de financiën, onder dank zegging, wordt gedechargeerd. 4. Uitbreiding van het Bestuur. De heer Smit zegt, dat op de afdeelingsvergaderingen altijd weinig kan worden medegedeeld betreffende bestuurszaken. Vandaar dat hij gaarne een vertegenwoordiger van het Vereenigingsbestuur in een afdeelingsvergadering zou zien. In Wageningen en bij de Teekenaarsvereeniging is dit eveneens zoo. Indien een bestuurslid één of meer afdeelingen toegewezen krijgt, kan hij tevens representatief optreden bij gemeenten e.d., als eventueel het buitengewoon-Iand- meterschap wordt ingevoerd. De Voorzitter antwoordt, dat ten behoeve van de werkzaamheden geen uit breiding noodzakelijk is. Een vergrooting van het Bestuur zal meer stagnatie geven in het behandelen van ingekomen stukken. De kosten zullen tweemaal

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 15