VERSCHILLENDE ONDERWERPEN 169 G. OLDENZIEL. De vrij sterke kijkervergrooting (28 maal) en de groote helderheid maken het mogelijk, met behulp van de op glas aangebrachte afstandstrepen nog centi meters af te lezen over afstanden tot 300 meter. De kijker is uitgerust met een inwendige instellens; de rand (diam. 12 cm), welke met de hand kan wordeD gedraaid, kan tot op 1 cent. minuut worden afgelezen met noniën. Bijzonder stevig is het onderstel met de drie geheel ingebouwde stelschroeven ge construeerd. A. Aregger: Der Doppelbild-Tachymeter Kern. (Schweizer Industrie und Handel.) The self-reducing contact tacheometer. (Schweizer Industrie und Handel.) Voorts nog eenige overdrukken uit tijdschriften, die reeds in de bibliotheek aanwezig zijn. Van de N.V. Wed. J. Ahrend Zoon, Amsterdams Technische Prijscourant 1937^-1938. R. R. Bij K.B. van 26 September 1938 werd aan den heer G. Oldenziel, inge nieur-verificateur van het Kadaster te Groningen, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd, eervol ontslag verleend met ingang van 1 De cember 1938. De Heer Oldenziel werd tot adspirant-landmeter benoemd op 1 Januari 1892 te Assen en tot landmeter op 1 Januari 1896. Als zoodanig was hij werkzaam te Assen, Hee renveen, Leeuwarden en nogmaals Assen. Zijn benoeming tot inge nieur-verificateur van het Kadaster te Leeuwarden geschiedde bij K.B. van 14 November 1921; datum van ingang 1 Februari 1922. Toen in 1925 de divisiën Leeuwarden en Groningen werden vereenigd, werd op 1 Juli 1925 de laatstge noemde stad zijn standplaats, al waar hij dezelfde functie tot aan het einde van zijn kadastrale loop baan vervulde. Onder de meer belangrijke me tingen door hem verricht vallen te noemen de verdeeling van het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 167