170 Verslag van de Algemeene Vergadering der Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gehouden te Amsterdam op 14 en 15 October 1938. Lheederzand en van het Emmer-erfscheidenveen, een soort voorlooper van de latere ruilverkavelingen. Tijdens zijn functie als hoofdambtenaar kwam de her meting van Groningen tot stand in de jaren 1928 tot 1934. In 1920 verscheen in dit tijdschrift een verhandeling van hem over het ver zekeren van vaste punten. In het openbare leven trad de heer Oldenziel op den voorgrond als lid van den Gemeenteraad van Assen en als lid van de Provinciale Staten van Drenthe voor de Sociaal Democratische Arbeiderspartij. Hij was oprichter en jarenlang bestuurslid van de Coöperatieve Broodfabriek „de Dageraad" te As sen. Te Groningen is hij lid van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. Moge het den heer Oldenziel gegeven zijn, nog vele jaren van zijn pen sioen te genieten. H. J. G. en J. D. D. Aanwezig volgens de presentielijst 99 leden: Alberda, Alferink, Allema, G. S. J. van den Berg, H. van den Berg, Van Beukering, H. A. Brouwer, Burger, Daanje, Degenhart, Dogterom, Van Doorn, Van Dijk, Eisinga, Feringa, M. F. Ferwerda, Feteris, Funnekotter, Geerts, Goetmakers, J. J. Gorter, Govers, Greve, Griep, Van Groningen, De Groot, Grooters, Guichard, Haasbroek, Harkink, H. C. Hartman, A. A. H. Heezemans, Henkei, Hennink, Van Hoecke, Hof, Hol, Hollestelle, Hoogenboom, Houben, Hoving, Huytker, Ilsen, Iwema, Jansma, J. H. Jonas, O. J. Jonas, Jongedijk, Jonker, W. Joosten, Kiers, Kloosterboer, Kluvers, Korver, De Korver, Krombeen, Kruidhof, H. van Leusen, Lunshof, De Mazure, Nap, De Neyn van Hoogwerff, Noltée, Mej. Nottelman, Ten Oever, Olie, Pen- tinga, H. J. Pieters, J. H. Pieters, Ter Plegt, E. Prinsen, Ragut, Van Riessen, Rietsema, R. Roelofs, J. H. Sanders, Scheffer, Schermerhom, Schram, Schut, Schuurman, H. F. C. Smeulders, Smit, Steenbergen, Stoorvogel, Swinkels, Tiche laar, Tienstra, Timmerman, Vening Meinesz, Verhage, E. H. W. Visser, W. Visser, Van der Voort, Warners, Wels, Van der Werff, Wolters, Zijlstra. Opening. Nadat in den voormiddag van 14 October het huishoudelijk gedeelte van de algemeene vergadering heeft plaats gevonden, neemt des middags te half twee het openbaar gedeelte een aanvang. De Voorzitter, de heer Hof, heet de aanwezigen namens het bestuur welkom, in het bijzonder den heer Van Hoecke als vertegenwoordiger van de Belgische collega's. In de zeer bevredigende opkomst ter vergadering meent spreker het bewijs te zien, dat de vereeniging nog de volle sympathie van haar

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 168