173 VOORSTEL van Bestuur en Redactie: De Algemeene Vergadering besluit: 1. in den eersten volzin van artikel 33 van het Huishoudelijk Reglement het bedrag van „f 6.—" (contributie buitengewone leden) met ingang van 1 Ja nuari 1939 te wijzigen in „f 7.50"; 2. den abonnementsprijs van het Tijdschrift met ingang van 1 Januari 1939 vast te stellen op f 3.50 per jaar; 3. hel Bestuur te machtigen de contracten inzake het Tijdschrift met andere ver- eenigingen in voor K. en L. gunstigen zin te wijzigen. TOELICHTING: De groote vlucht, die de landmeetkunde in de laatste jaren heeft genomen, heeft voor de oudste en „eerstaanwezende" land meetkundige vereeniging in Nederland dure plichten meegebracht. Duur ook in letterlijken zin. Steeds weer vragen nieuwe denkbeelden naast oude vraagstukken op kadastraal en landmeetkundig gebied om bestudeering. Voor een vrucht bare en breede studie van vele dezer onderwerpen is een geregelde en nauwe samenwerking, zoowel nationaal als internationaal, met verwante wetenschappelijke vereenigingen van groot belang. Door de oprichting, met onze medewerking, van de N. L. F. en van de I. L. F. is die samen werking op gelukkige wijze tot stand gekomen. Vanzelfsprekend heeft het lidmaatschap dezer federaties de vaste lasten der vereeniging verzwaard. Bestuur en Redactie zijn daarom van meening, dat blijvende maatrege len ter versterking van de financieele positie der vereeniging noodzakelijk zijn. Het eerste deel van het voorstel beteekent een contributieverhooging voor de ongeveer 70 buitengewone leden van 1.50 per jaar. Vergelijking van de tegenwoordige contributie der buitengewone leden met die der gewone leden doet zien, dat de eerste thans onevenredig laag is. Bij de reorganisatie der vereeniging in 1914 werd de contributie der buitengewone leden bepaald op ƒ5.—die der gewone leden op ƒ6.—. Thans zijn deze bedragen resp. ƒ6.— en ƒ15.—. Eén contributieverhoo ging in 24 jaar van slechts 1.— voor de buitengewone leden staat hier naast 3 verhoogingen in hetzelfde tijdvak van achtereenvolgens ƒ4.—, 2.50 en 2.50 voor de gewone leden. Bestuur en Redactie achten thans het tijdstip gekomen om van de bui tengewone leden een geringe verhooging hunner jaarlijksche bijdrage te vragen. Ze doen hun voorstel met des te meer gerustheid, omdat de ver eeniging ook aan de buitengewone leden de laatste jaren steeds meer is gaan bieden kostelooze toezending van het H. O.; idem van het bij blad voor Fotogrammetrie; gelegenheid tot deelneming aan de congressen en cursussen van de N. L. F. en omdat de voorgestelde contributie in verhouding tot wat daarvoor wordt gegeven, nog zeer matig mag worden genoemd. De bedoeling van het tweede deel van het voorstel is het exploitatie-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 171