179 Aanwijzing van candidaten voor de verkiezing van een Voorzitter van het Dagelijksch Bestuur van de N.L.F. wegens periodieke aftreding van Prof. J. M. Tienstra (herkiesbaar). Het bestuur beveelt aan Prof. Tienstra weder candidaat te stellen. Aldus wordt bij acclamatie besloten. Besprekingen in verband met het lidmaatschap van de Internationale Land metersfederatie. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Heines als vertegenwoordiger van K. en L. heeft deelgenomen aan het juist gehouden Internationaal Land meterscongres te Rome en zich thans nog op reis bevindt. De heer Heines heeft een schriftelijk verslag toegezegd. De heer Smit vraagt, of het aan het bestuur bekend is, dat de Regeering op royale wijze vertegenwoordigers heeft gezonden naar het Internationaal Con gres voor Fotogrammetrie, echter op minder royale wijze naar het Landmeet kundig Congres en informeert of het bestuur hierover tevreden is. De Voorzitter beantwoordt de eerste vraag bevestigend, de tweede ontkennend. De Ministers van Defensie en Financiën hebben voor het Landmeetkundig Con gres te zamen één vertegenwoordiger aangewezen in de persoon van den heer Hamelberg. Het bestuur had gehoopt, dat het aantal gedelegeerden grooter zou zijn. Tal van minder met aardsche goederen bedeelde landen komen met grootere delega ties te voorschijn. Het bestuur heeft in een adres aan den Minister van Financiën gevraagd om aanwijzing van een regeeringsvertegenwoordiger uit kadastralen kring, met toe kenning van vergoeding wegens reis- en verblijfkosten. Verder kon het bestuur niet gaan. Prof. Tienstra is niet geheel tevreden over de regeling van de vertegen woordiging op internationale congressen. Het is overal gemakkelijker vertegen woordigers te verkrijgen dan bij Financiën. Het is spreker niet duidelijk, hoe een dergelijke regeeringsdelegatie wordt benoemd. Het ligt op den weg van het bestuur, daarnaar eens te informeeren. Thans zijn de delegaties in hun samenstelling geen afspiegeling van de Ne- derlandsche verhoudingen op landmeetkundig gebied. Zoo had bv. de Topo grafische Dienst drie vertegenwoordigers te Rome. De Voorzitter antwoordt, dat ten Departemente aan het bestuur is mede gedeeld, dat dergelijke delegaties worden benoemd door den Ministerraad. Het bestuur zal de zaak nogmaals gaan bespreken. Bespreking van tijd en plaats van de volgende vergadering. De Voorzitter stelt allereerst de vraag, of men het volgend jaar een ééndaagsche of een tweedaagsche vergadering prefereert. De heer Tichelaar meent, dat dit afhangt van den tijd, dien men kiest. Spreker stelt voor, het volgend jaar in het voorjaar samen te komen, in aan sluiting aan het Landmeetkundig Congres. De heer Go vers vindt een bezwaar van deze samenkoppeling, dat we ons

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 177