187 De heer H o u b e n beschikt ook over ervaring in Aalsmeer. Daar heeft men zeer weinig vaste punten. Is het vaste-puntennet echter voldoende dicht, dan is de bijhouding hieraan steeds goedkooper. Prof. Schermerhorn komt tot de conclusie, dat het niet aangaat alles over één kam te scheren. Men moet de gevallen stuk voor stuk beoordeelen. Het heeft geen nut nu verder te gaan discussieeren over allerlei vragen als personeelsorganisatie, enz. Men moet de concrete opgaven aanvatten en er dan, gezien het beschikbaar personeel, de beste oplossing voor zoeken. Op voorstel van den Voorzitter wordt hierna besloten een verslag van de gehouden besprekingen ter kennis van de Regeering te brengen. De Voorzitter bedankt vervolgens den heer Stoorvogel voor zijn inleiding en de heeren Glerum en Tichelaar voor de door hen verzamelde statistische gegevens. Rondvraag. De heer Tichelaar vestigt er de aandacht op, dat men, bij avond fietsende op de spoorbaan, zoowel met als zonder rood achterlicht, in overtreding is. De heer Smit brengt in herinnering, dat de Belgische collega's het volgend jaar jubileeren. Heeft het bestuur naar aanleiding daarvan reeds overwogen, wat te doen? De heer Van Hoecke dankt den Voorzitter voor de tot hem gerichte welkomstwoorden, spreekt zijn waardeering uit over het hooge peil van de be sprekingen, brengt de groeten over van de Vlaamsche zustervereeniging en deelt mede, dat ons een officieele uitnoodiging zal worden gezonden voor deelneming aan het feest dat de Belgische collega's in Juni 1939 denken te vieren. Spreker hoopt op een talrijke overkomst. De Voorzitter dankt den heer Van Hoecke en zegt, dat K. en L. een invitatie gaarne gunstig zal overwegen. De heer O. J. Jonas brengt den Voorzitter hulde voor de uitstekende leiding van deze vergadering. De Voorzitter deelt vervolgens mede, dat na de inspanning nog een ontspanning volgt, nl. een door de gemeente Amsterdam aangeboden tocht per autobus naar Schiphol met een rondleiding op het vliegveld en een thee in het restaurant. Het bestuur is voor deze uitnoodiging zeer erkentelijk en zal daar van schriftelijk aan het Gemeentebestuur blijk geven. Sluiting. Hierna sluit de Voorzitter te ruim één uur de vergadering. Zutphen, 29 October 1938. De Secretaris, J. F. GREVE.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 185