197 Kadaster in Ned. Indië. Eervol ontheven van de functie van hoofd der inspectie Medan, de inspecteur 2e kl. P. H. M. Plasman, m.i.v. 13-9-1938. Her benoemd tot inspecteur 2e kl. en m.i.v. 13-9-1938 belast met de functie van hoofd der inspectie Medan met Medan als standplaats: M. Pieters. Verleend wegens ziekte zes maanden buitenlandsch verlof m.i.v. 27-9-1938 aan den landmeter bij het Kadaster op Curasao J. Polman. In Europa aangekomen met verlof de inspecteur 2e kl. P. H. M. Plasman, Goudsbloemlaan la 's-Gravenhage; de land meter Polman, „de Wigwam", Reigerlaan, Paterswolde. Het Bestuur van de Vereeniging van Landmeters van het Kadaster in Ned.-Indië is thans als volgt sa mengesteld: Mr. C. G. van Huls, Batavia, voorzitter, Q. J. H. Mudde, Batavia, vice-voorzitter, C. XV. de Jong, Batavia, secretaris-penningmeester, M. Kruyt, Cheribon, Chr. van der Wel, Bandoeng. De betrekking van adjunct-landmeter bij het Kadaster in Oost-Indië is gewijzigd in landmeter 2e klasse. Daardoor bestaan er nu de volgende rangen: Hoofd van het Kadasterhooger personeel: inspec teur, inspecteur 2e kl., landmeter en landmeter 2e kl, middelbaar personeel: prac- tijk-landmeter le kl., practijk-landmeter en assistent-landmeter, lager personeel: hoofdmantri-opnemer, mantri-opnemer en mantri-opnemer 2e kl. Meetkundige Dienst van den Rijkswaterstaat. Eervol ontslagen de land- meetk.ambt. 2e kl. o.a. G. A. van Wely m.i.v. 1-10-1938 en M. J. te Nuyl m.i.v. 1-11-1938; de landmeetk.ambt. 3e kl. o.a. J. J. de Koningh m.i.v. 1-9-1938, Ir. C. J. van den Bout m.i.v. 23-10-1938 en G. J. Kaljee m.i.v. 1-12-1938. Topografische Dienst in Ned. Indië. Eervol ontslagen m.i.v. 30-11-1938, onder dankbetuiging voor de diensten door hem gedurende vele jaren aan den lande bewezen, het adjunct-brigadehoofd bij de Triangulatiebrigade F. C. A. Schulte. Voor den dienst bestemd: Ir. C. M. Kalkman, tijd. aspirant adjunct- brigadehoofd bij de Triangulatiebrigade, Rijswijk (Z.-H.). Met verlof in Europa aangekomen de kapitein G. J. de Vries, Noordwijk aan Zee, Huize „Tineke". Triangulatiedienst. Bevorderd m.i.v. 1-11-1938 bij het 2e R.V.A. tot reserve kapitein voor speciale diensten de reserve-eerste-luitenant voor speciale diensten A. J. Guichard. Centrale Cultuurtechnische Adviescommissie. Ingekomen van Ged. Staten van Limburg een aanvraag om ruilverkaveling van gronden, gelegen onder de gemeenten Nuth, Hulsberg, Schimmert en Spaubeek ter grootte van ca. 425 ha en een idem van het complex gronden, gelegen in het Weerterbosch, onder de gemeente Weert, ter grootte van ca. 620 ha; van Ged. Staten van Groningen een idem van een complex gronden onder de gemeenten Leek en Marum, ter grootte van ca. 220 ha; van Ged. Staten van Noordholland een idem van alle gronden in den Terschellingerpolder, gelegen onder de gemeente Terschelling, ter grootte van ca. 1510 ha. Op de den 4den November jl. te Eemnes gehouden vergadering is tot ruilverkaveling van de Eemnesserpolders besloten. Het aantal stemgerechtigden bedroeg 510, een oppervlakte vertegenwoordigende van ruim 2112 ha. Tegen stemden 94 personen, een oppervlakte vertegenwoordigende van ruim 402 ha. Op de den llden November jl. te Naarden gehouden vergadering is besloten tot ruilverkaveling van het blok „de Buitendijken" tusschen Naarden en Muiderberg. Het aantal stemgerechtigden bedroeg 66 en de oppervlakte van het blok bijna 133 ha. Tegen stemden 10 personen, een oppervlakte vertegen woordigende van bijna 24 ha.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 195