32 Kadaster, dat de heer Kluvers de particuliere civiel-landmeters de aangewezen personen acht, om deze fouten te doen verdwijnen. Wij geven als onze vaststaande meening, dat de Nederlandsche landmeters van het Kadaster best in staat zijn, voorzoover het hun terrein aangaat, vermeende fouten te onderzoeken en bestaande zelf te verbeteren. Mits zij daartoe op loyale wijze in de gelegen heid worden gesteld. Voor de Afd, Groningen-Drertthe van K. en L. Ir. A. ten Have, hoofd van den landmeet kundigen dienst der Gemeente Amsterdam. Gemeentelijk landmeten. Voordat ik met het eigenlijke onderwerp begin, een korte in leiding. In de eerste plaats wil ik mijn dank uitspreken aan Uw Bestuur, dat mij in de gelegenheid heeft willen stellen ook mijn meening over het gemeentelijk landmeten te zeggen. Ik zeg „mijn meening omdat den laatsten tijd de landmeetkunde zooals deze beoefend wordt door gemeentelijke diensten de aandacht nogal heeft getrokken. Het is nog maar kort geleden, dat Ir. Funnekotter, adj.- directeur van Gemeentewerken te Eindhoven, zijn uitvoerige lezing hield voor het 2e Jaarlijksch Congres van de Ned. Landm. Fed. over „De landmeetkunde van gemeentelijk standpunt bezien". Het is nog geen 3 jaar geleden, dat het rapport van de Commissie inzake samenwerking van den landmeetkundigen dienst met parti culiere landmeters, verscheen. Ook dit rapport, hoewel opgezet voor eventueele samenwerking met particuliere landmeters, slaat de mogelijkheden van gemeentelijke beoefening van de landmeet kunde niet over. Wat langer geleden, 7 September 1931 op de algemeene vergadering te Rotterdam van de Verg. voor K. en De voorzitter. De secretaris, H. STEENBERGEN. J. D. DIK. Un problème administratif cadastral, n'ayant d'intérêt que pour les géomètres néerlandais. Lezing gehouden in de Algemeene Vergadering van de Vereeni- ging van Civiel-Landmeters te Arnhem op 26 Februari 1938.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 30