56 congres, kunnen rapporten inleveren, doch de organisatiecommissie behoudt zich voor, deze eventueel niet aan te nemen. 4. De rapporten moeten voorzien zijn van een Fransche, Engelsche of Duit- sche en een Italiaansche vertaling en van een in dezelfde drie talen gesteld résumé van ten hoogste 300 woorden. In elk van de drie talen moeten drie exemplaren van de rapporten en de résumé s ingeleverd worden. 5. Men wordt dringend verzocht, den rapporten geen grooteren omvang te geven dan 2000 woorden, afgezien van ev. documenten en andere bijlagen. 6. De rapporten, ingediend door de aangesloten vereenigingen, en zoo moge lijk ook die van de andere vereenigingen en delegaties, moeten de meening weergeven van de betrokken nationale vereeniging, die er de verantwoordelijk heid voor draagt, niet echter de persoonlijke meening van een enkel lid. De commissie verzoekt, bij de samenstelling van de rapporten het hoofddoel van het congres voor oogen te houden, nl. de het landmetersberoep in den soci alen opbouw van de moderne beschaving toekomende plaats en zijn fundamen- teele zelfstandig uitgeoefende functies duidelijk in het licht te stellendeze func ties zijn tweeërlei: een wetenschappelijke en een sociaal-oeconomische: haar einddoel beantwoordt aan de belangen van den als juridisch-oeconomische werke lijkheid en als productiefactor beschouwden onroerenden eigendom. 7. De rapporten moeten voor 15 Juni 1938 bij de organisatiecommissie te Rome ingekomen zijn. De commissie behoudt zich het recht voor, de na dien datum aangeboden rapporten te weigeren. 8. De organisatiecommissie verzoekt hen, die het voornemen hebben, rap porten in te dienen, hiervan voor 28 Februari 1938 mededeeling te doen aan de commissie, onder opgave van het behandelde onderwerp en den juisten titel. 9. Rapporten, mededeelingen en verzoeken om inlichtingen moeten gericht worden aan: Segretariato del VI Congresso Internazionale dei Geometri presso il Sindacato Nazionale Fascista dei Geometri, Via Toscana 5, Roma. Congresbijdragen. De persoonlijke bijdragen voor deelneming aan het congres zijn als volgt vast gesteld: a) 300 lire voor congressisten. Deze bijdrage geeft het recht aan alle ver gaderingen enz. deel te nemen en alle congrespublicaties te ontvangen; b) 250 lire voor leden van vereenigingen van jonge landmeters (d.w.z. tot 33 jaar): met het recht aan alle vergaderingen enz. deel te nemen; c) 200 lire voor dames van congressisten; met het recht aan alle vergaderin gen enz. deel te nemen. Den congressisten worden bijzondere reducties op de Italiaansche spoorweg tarieven toegestaan. Den deelnemers wordt aangeraden, zich voor de verblijfkosten te voorzien van toeristenlires, waarvan de koers lager is dan van de gewone lires. Hieromtrent worden den deelnemers door de organisatiecommissie nadere in lichtingen verschaft. F. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 54