60 Tweede Gedeelte. (Aanvang 2.30 uur.) (Ook toegankelijk voor donateurs en belangstellenden.) Lezing te houden door den heer Ir. A. ten Have, hoofd van den land meetkundigen dienst van de Gemeente Amsterdam over het onderwerp: Ge meentelijk landmeten. Aanwezig waren des morgens: Baarda, Bierma, De Boer, Dogterom, Doorn bos, Eggink, Feenstra, Van Gent, De Groot, Harmsen, Hemmes, Van Heykoop, Hommes, Huytker, Ilmer, De Koning, Van der Krogt, Krijgsman, Van Lent, Van Mameren, Massink, Meelker, E. Muller, W. Muller, Overbeeke, Pot, Renkema, B. H. Rienks, Smit, Llltee, Van Wely, Witt en Wytema; bericht van verhindering was ingekomen van Prof. Tienstra en van den heer Hoving, Zutfen. Na een korte openingsrede door den voorzitter, waarin hij de aanwezigen wel kom heette, werden de Notulen met een kleine wijziging goedgekeurd. Ver volgens gaf de secretaris een verslag over hetgeen door de Vereeniging in 1937 werd ondernomen, waarbij hij een uitvoerige toelichting gaf op de requesten en memorie van toelichting, welke in December 1937 bij Zijne Excellentie den Minister van Financiën werden ingediend. Hierna werden door hem enkele in gekomen stukken beantwoord. Er volgde een korte gedachtenwisseling, waarna de punten 4 en 5 snel werden behandeld. Punt 6 werd na toelichting door den voorzitter en den heer Massink, voorzitter van de afdeeling Buitengewone Leden, aangenomen. Aangezien er nog geen beslissing genomen was ten aanzien van het instituut van buitengewoon landmeter van het Kadaster, werd punt 7 door de afdeeling ZeelandNoordbrabant—Limburg ingetrokken, waarmede de vergadering ac- coord ging. Het bestuur werd, daar er geen tegencandidaten waren, in zijn geheel her kozen, zoodat de samenstelling blijft: B. de Boer, Parnassusweg 31huis Amsterdam-Zuid, Voorzitter. P. Ilmer, Delfgauwscheweg 69, Delft, Secretaris. G. Bierma, Schoolmeetafd. 2. R.V.A. 's-Gravenhage, Penningmeester. Als plaats van bijeenkomst voor de volgende Vergadering werd aangewezen Utrecht. De Rondvraag beperkte zich in hoofdzaak tot een bespreking van het insti tuut van buitengewoon landmeter van het Kadaster en van de mogelijkheid van vaste aanstelling van een aantal leden bij den kadastralen dienst. Tijdens de pauze werd door een groot aantal leden deelgenomen aan de gemeenschappelijke lunch. Precies te half drie opende de voorzitter het tweede gedeelte van de Ver gadering. In het bijzonder werd een woord van welkom gericht tot Prof. Schermerhorn, tot den heer Van Hoecke en den heer Ir. ten Have. Aanwezig waren behalve degenen, die het eerste gedeelte bezochten nog de heeren Brand, Ir. Funnekotter, Greve, Van Hoecke, O. J. Jonas, Mr. J. H. Jonas, J. H. Pieters, Scheffer, Prof. Ir. Schermerhom, Schram, Timmermans en Vermeulen. De lezing vindt men in zijn geheel afgedrukt in dit Tijdschrift.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 58