64 Maastricht naar Breda. Verplaatst de hypotheekbewaarder J. A. Kramer van Hoorn naar Alkmaar. Eervol ontslagen m.i.v. 31-3-38 de teekenaar Mej. A. C. Aay te Amsterdam; m.i.v. 15-4-38 de teekenaar Mej. Lammerts te Breda. Be noemd in de commissie voor het in April 1938 te 's-Gravenhage te houden tweede examen voor teekenaar tot lid en voorzitter: MrHIwema, inspecteur van de Hypotheken en het Kadaster; tot leden: de landmeters W. Hoving en C. Noltée, resp. te Zutphen en 's-Hertogenbosch; tot lid en secretaris: de land meter F. Harkink te Rotterdam. Kadaster in Ned.-Indië. Werkzaam gesteld per 1-1-37 als gewestelijk ambte naar voor de bevolkingsrubberrestrictie in de Res. Sumatra s Westkust de land meter op nonactiviteit C. Westhoff. Herbenoemd tot landmeter P. K. Knoetsen (Febr. 1938) en geplaatst te Bandjermasin als hoofd. Verplaatst van Bandjer- masin naar Batavia (Kadasterkantoor) de landmeter Q. J. H. Mudde. Meetkundige Dienst van den Rijkswaterstaat. Op zijn verzoek eervol ontslag verleend m.i.v. 18-3-38 aan den teekenaar o.a. A. B. F aay. Topografische Dienst. Wij ontvingen den volledigen catalogus van kaarten, uitgave Januari 1938. Deze is verkijgbaar a 0.15 (franco) bij den Top. Dienst te 's-Gravenhage (postrekening 103010). Technische Hoogeschool te Delft. Het diploma van civiel-landmeter is uitgereikt aan K. F. Lok en J. H. M. Ockels. Vereeniging van Civiel-landmeters. De afd. Buitengewone Leden laat zich door een commissie vertegenwoordigen in de Delftsche studievereeniging „Ver eeniging voor Practische Studie", hetgeen een inschakeling in het Delftsche stu dentenleven beteekent. Het Bestuur van de afd. is thans als volgt samengesteld, voorzitter: H. R. Massink, Voorburg; secretaris: R. Boot, Noordvliet 37, Maas sluis; penningmeester: B. de Jongh, Mijnbouwplein 10, Delft. Marine en wetenschap. Op 21-2-38 heeft het Alg. Nederl. Comité Onze Marine op het terrein van den Onderzeedienst te Den Helder een monument, opgericht ter herinnering aan de samenwerking tusschen marine en wetenschap, aan den Onderzeedienst overgedragen. Dit monument is in de eerste plaats een hulde aan Prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz voor zijn wetenschappelijk werk aan boord van Nederlandsche duikbooten. Het bestaat uit een baksteenen bouw sel, in het midden waarvan een bronzen plaquette ter grootte van 70 X 50 cm2 is aangebracht. Deze plaquette bevat als tekst: Samenwerking marine en weten schap. Zwaartekrachtmetingen in alle oceanen over 100.000 zeemijlen per onder zeeboot door Prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz 1923—1937. Halverwege de plaquette zijn links een groot marine-anker met kroon en rechts een slingerproef instrument afgebeeld. In den muur van de trappengalerij van het Geographisch Instituut te Utrecht is een eveneens door „Onze Marine aangeboden gedenk plaat aangebracht, welke dezelfde bedoeling heeft als het monument. Deze ge denkplaat is op 7-3-38 plechtig onthuld. Zwaartekrachtmetingen. Prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz heeft zijn laatste reis voor het doen van zwaartekrachtbepalingen op zee aan boord van een duikboot volbracht. Dit wetenschappelijke werk is thans overgedragen aan den geoloog Dr. Nieuwenkamp te Utrecht. 23 Maart 1938. F-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 62