VERSCHILLENDE ONDER WERPEN. 81 tot 1190 m2. B vraagt van A ƒ270 terug, maar deze beroept zich op de bekende clausule, die in iedere akte voorkomt: „Verschil van de opgegeven maat met de werkelijke geeft geen aanleiding tot ver nietiging van den koop of tot vermeerdering of vermindering van den koopprijs." Verontwaardigd komt B op het hypotheekkantoor, om daar te vernemen, dat ook de Staat hem deze schade niet zal vergoeden. Voorbeelden van dezen, maar ook van anderen aard, zijn er vol doende om de wenschelijkheid van dit onderzoek aan te toonen. Natuurlijk zijn er gevallen, dat het kadastrale perceel de juiste grootte heeft en overeenstemt met het door goede terreinsafschei dingen omringde object, dat overgedragen zal worden. De kans, dat er fouten in de akte gemaakt zullen worden, is dan klein, maar het geringe bedrag, dat het in dit geval zeer eenvoudige werk kost, is te beschouwen als een soort van verzekeringspremie. V. Ten slotte een opmerking naar aanleiding van de laatste twee alinea's van het artikel van de Afd. Groningen en Drenthe. Toen ik deze las, heb ik mij afgevraagd, of er, sinds ik Gronin gen verlaten heb, in de Noordelijke provinciën een machtige toove- naar verschenen is, die alle ernstige fouten uit het Kadaster heeft verwijderd. Tot mijn spijt is deze toovenaar nog niet in Nijmegen geweest, zoodat ik aan de belangstellenden, die er een reisje voor over heb ben, nog vele ernstige fouten kan toonen. Ongetwijfeld zijn de landmeters van het Kadaster volkomen in staat om deze fouten b.v. door een hermeting of partieele herziening daaruit te verwijderen, maar zoolang het geld daarvoor niet be schikbaar is (en dat kan nog tientallen jaren duren), dient het pu bliek op een andere wijze geholpen te worden. Nederlandsche Landmeetkundige Federatie. Un problème administratif cadastral n' ayant d'intérêt que pour les géomètres néerlandais. Jaarlijksch Congres. Het Hoofdbestuur heeft besloten, dat het Congres in 1939 in de eerste helft van April te Amsterdam zal worden gehouden. De volgende commissies zijn in gesteld:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 79