87 Berichten. van den landmeetkundigen dienst binnen wiens ambtskring het desbetreffende werk is gelegen. Zoo deze van meening is, dat opneming van de uitkomsten der meting in het belang van het Kadaster strekt, zegt hij toepassing in de kadastrale stukken toe en geeft hij den buitengewóón-landmeter de noodige aan wijzingen omtrent de uitvoering van de te verrichten kadastrale werkzaamheden. Het is den buitengewóón-landmeter verboden grensaanwijzingen te verrichten. Onder dit verbod vallen niet alleen de grensaanwijzingen welke opzettelijk tot dit doel zijn aangevraagd, doch eveneens die, welke bij het verrichten van uit anderen hoofde aangevraagde metingen door wederzijdsche eigenaren van hem worden gevraagd. De instructie is in haar geheel ter inzage verkrijgbaar bij de Administratie van dit tijdschrift. Het bovenbedoelde vakexamen zal in het najaar van 1938 gehouden worden. F. H. Departement van Financiën. Bij K.B. van 28-3-1938 is benoemd tot in specteur van de Hypotheken en het Kadaster de administrateur met den per soonlijken titel van inspecteur van de Hypotheken en het Kadaster Mr. H. Iwema. M.i.v. 1-5-1938 is benoemd tot raadadviseur de administrateur H. Post- ma. M.i.v. 1-5-1938 is belast: de raadadviseur H. Postma met de eigenlijke lei ding van den Belastingdienst, met de behandeling van alle vraagstukken van organisatorischen aard en met die van de wetgeving en van de uitvoering van de wetgeving voor zoover dat maar eenigszins met de organisatie van den Belastingdienst in verband staat, met de behandeling van de personeelspolitiek in haar hoofdlijnen: de inspecteur der Dir. Bel., Inv. en Acc. P. H. Reyne met de leiding van de afd. Personeel van den Belastingdienst; de inspecteur der Dir. Bel., Inv. en Acc. Dr. M. H. Smeets met de leiding van de afd. Organisatie van den Belastingdienst. Kadaster in Nederland. Benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau de landmeter Gorter, deskundige voor de ruilverkaveling te Staphorst. Overleden op 24-4-1938 te Tilburg in den ouderdom van 77 jaar de oud ingenieur-verificateur F. A. H. J. Bingen, ridder in de orde van den Neder- landschen Leeuw en officier in de orde van Oranje-Nassau. Benoemd tot bui tengewoon hoofdambtenaar Prof. J. M. Tienstra; tot hypotheekbewaarder te Hoorn de landmeter W. van Riessen te Rotterdam. Belast met de leiding van den bijhoudingsdienst der Rijksdriehoeksmeting de buitengewoon hoofdambtenaar Prof. M. Tienstra. Eervol ontslagen op zijn verzoek m.i.v. 1-6-1938 de land meter C. A. M. Oosterman te Maastricht. Verplaatst m.i.v. 1-5-1938 de ingenieur verificateur Zijlstra J.T.zn van Utrecht naar Amsterdam, de landmeters H. Vermeulen van Arnhem naar Utrecht en H. Oosting van Maastricht naar Zwolle. Uitgesteld de verplaatsing van den landmeter H. J. H. Hornix van Breda naar Maastricht tot 1-6-1938. In het najaar van 1938 zal examen ge houden worden voor landmeter, waaraan zullen kunnen deelnemen de civiel- landmeters, die op arbeidsovereenkomst in dienst zijn geweest, mits zij op den dag waarop het examen wordt uitgeschreven, ten minste 1 jaar kadastrale practijk

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 85