88 hebben bij den landmeetkundigen dienst. Kadaster in Ned.-Indië. Herbenoemd tot landmeter J. Bos en A. H. O. BosJ. Bos zal optreden als hoofd van het kantoor te Padang, A. H. O. Bos wordt geplaatst te Semarang. Verplaatst de td. wd. praktijklandmeters H. A. Steyn Parvé van Bandoeng naar Batavia (Kadasterkantoor) en L. de Vries van Batavia (Kadasterkantoor) naar Batavia Kadastreeringskantoor Kadaster op Curasao. Met verlof in Europa aangekomen M. P. B. Gorsire, hoofd van den dienst van het Kadaster, tevens hypotheekbewaarder, Galileï- straat 14, 's-Gravenhage. Topografische Dienst in Ned.'Indië. Bevorderd tot majoor de kapitein E. Mahler, tot kolonel de luitenant-kolonel M. T. van Staveren te Weltevreden. Triangulatiedienst. Benoemd m.i.v. 1-5-1938 bij het Wapen der artillerie, bij het 2e Regiment Veldartillerie, tot reserve-kapitein voor speciale diensten de reserve-le luitenant voor speciale diensten E. Prinsen van dat regiment. Technische Hoogeschool te Delft. Aan den hoogleeraar Prof. ir. W. Schermerhorn is vergunning verleend tot het aannemen van de versierselen van officier der orde van de Kroon van België. Centrale Cultuurtechnische Adviescommissie. Ontvangen een aanvraag om ruilverkaveling van Ged. Staten van Noordbrabant van gronden gelegen onder de gemeente Someren ter grootte van ca. 100 ha; van Ged. Staten van Noord holland van gronden op Wieringen ter grootte van ca. 670 ha; van Ged. Sta ten van Groningen van gronden onder de gemeente Marum ter grootte van ca. 125 ha. Op de den 11-4-1938 te Maasbree gehouden stemmingsvergadering voor de rvk. „de Elstbemden" onder de gemeenten Maasbree en Sevenum werd met groote meerderheid tot rvk. besloten; de oppervlakte bedraagt ca. 104.5 ha en het aantal stemgerechtigden 463; tegen stemden 98 personen, een oppervlakte vertegenwoordigende van ca. 28 ha. Op de den 13-4-1938 te Beesel gehouden stemmingsvergadering voor de rvk. „het Beeselsche Broek" onder de gemeente Beesel werd met groote meerderheid tot rvk. besloten; de oppervlakte bedraagt ca. 107,5 ha en het aantal stemgerechtigden 219; tegen stemden 55 personen, een oppervlakte vertegenwoordigende van ca. 18 ha. Op de den 5-5-1938 te Oss gehouden stemmingsvergadering voor de rvk. „het Lithoyensche Broek" onder de gemeenten Lithoyen en Oss werd met groote meerderheid tot rvk. be sloten; de oppervlakte bedraagt ca. 510 ha en het aantal stemgerechtigden 528; tegen stemden 17 personen, een oppervlakte vertegenwoordigende van ca. 32 ha. Vereeniging van Civiel-landmeters. Op 8-4-1938 hield Prof. Ir. W. Scher merhorn voor de afd. Buitengewone leden een lezing over de toekomst van de civiel-landmeters. Na een uitvoerige geschiedkundige inleiding over positie en opleiding vestigde spreker met nadruk de aandacht op de terreinsherovering van de landmeetkunde in de technische wereld. De mogelijkheden voor den civiel- landmeter kunnen thans in 4 groepen verdeeld worden; 1. het Kadaster, 2. an dere overheidsdiensten (ook Indië!3. particuliere maatschappijen, 4. particu liere landmeters. Cursus. De Firma Carl Zeiss te Jena zal aldaar van 28-9 tot 1-10-1938 een vierdaagschen cursus organiseeren over Optische Materialprüfung und Eein- messung. Programma en nadere inlichtingen zijn ter inzage verkrijgbaar bij de administratie van dit tijdschrift. 21 Mei 1938. F. H.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 86