RECHT EN ADMINISTRATIE. 94 4. Voorts kan deze werkwijze worden gebruikt, waar we dat niet direct zouden verwachten. Elke weg van eenigen omvang, die nieuw is of verbreed wordt of zelfs alleen maar gedelimiteerd, worde gemeten in het systeem van de verkapte hermeting, vooral wanneer andere instellingen daarop aandringen, zooals bijv. de ge meente Eindhoven, die thans al haar buitenwegen laat meten en vastleggen. Ik ben er mij van bewust in het voorgaande geen nieuws te heb ben gezegd; ik hoop echter, dat dit artikel er toe moge bijdragen aan de derde meetmethode meer bekendheid te geven, dan tot heden het geval is geweest. P. Rietsema, landmeter van het Kadaster te Amsterdam: Nogmaals „het particulier werk". Aangezien de heer Kluvers in het Juninummer van dit tijd schrift nogmaals op ,,het particulier werk' terugkomt en geheel zijn standpunt blijft handhaven, zij het met uitvoeriger omschreven beweegredenen, stel ik er prijs op, de door hem in het Aprilnummer opgeworpen bezwaren eveneens grondiger te bevestigen. Laat ik beginnen met de vooropstelling, dat ik de waarde in rechten van de door den heer Kluvers verdedigde eindafschei- ding (in de figuur c. d.) n.l. niet de paaltjes, maar den gebouwden muur en zijn verlengde, in het door hem thans gestelde geval tus- schen latere eigenaren en zonder maatbepaling niet in het door mij eerder gestelde geval) volkomen deel. De wijste weg in het Sur l'arpentage en cas de vieux plans. L'auteur traite de trois méthodes d'arpentage quand on dispose de vieux plans cadastraux; ce sont des plans qui ont été constitués dans le commencement du dix-neuvième siècle et dans les- quels les mutations ont été opérées par des mesurages supplétoires. II constate que la troisième méthode est la meilleure. Elle consiste a tenir compte, en choi- sissant les alignements, de ce qu a l'avenir en cas de réforme cadastrale, ils doi- vent pouvoir être enchalnés en cheminements. L'auteur finit par une énuméra- tion des terrains oü il faut appliquer la méthode III.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 92