157 Dienst in Ned. Indië en van den dienst van het Boschwezen in Ned. Indië, De inzending van het Nederlandsche Kadaster, die be trekking had op de kaarteering van de Loosdrechtsche plassen, is door verzending met het vliegtuig van de lijn Rotterdam—Milaan, dat op 30 September in Zwitserland is verongelukt, helaas verloren gegaan. De Nederlandsche inzending had uitsluitend betrekking op kaartwerken, hier en daar toegelicht door fotografieën. De Meetkundige Dienst van den Rijkswaterstaat had geen werk inge zonden. Betreffende de bezoeken, die aan Italiaansche instituten zijn ge bracht dient in de eerste plaats te worden genoemd dat aan de 6'..4. Ottico-Meccanica Italiana e Rilevamenti Aerofotografici te Rome. Dit is het bedrijf, dat door Nistri wordt geleid. Men vindt hierin de verbinding van een instrumentenfabriek met een kaartee- ringsinstituut. Beide staan geheel op particuliere basis. Het bedrijf had voor korten tijd juist nieuwe gebouwen betrokken en is zeer goed gehuisvest. De fabricage van instrumenten schijnt in hoofd zaak betrekking te hebben op aeronautische apparaten. In de kaar- teeringsafdeeling, die ruim van opdrachten van het Italiaansche Kadaster voorzien is, werden ons 12 stuks fotokartografen van Nistri in bedrijf getoond, die elk in een afzonderlijke cel waren op gesteld. Het geheel is een productiebedrijf, waarin met voortva rendheid schijnt te worden gewerkt, Het is natuurlijk onmogelijk zich tijdens zulk een bezoek een oordeel te vormen over de kwa liteit van het verkregen resultaat. Het schijnt, dat deze met de flik kermethode goed kan zijn, zooals uit de mededeelingen op het con gres is gebleken. Toch heeft dit bezoek schrijvers afkeer tegen deze werkwijze niet kunnen overwinnen. Het laatste gedeelte van het congres is gehouden in Florence, Dit is ongetwijfeld als een gelukkig slot te beschouwen. In de eerste plaats biedt Florence den bezoeker in een klein bestek een blik in de geschiedenis van Italië, waarvan de indruk nog sterker is dan die in Rome. In de tweede plaats heeft men er ons gelegen heid geboden tot een bezoek aan het Militair Geografisch Instituut en aan de fabrieken der Officine Galileo. Beide bezoeken hebben ons een indruk gegeven van het hooge peil, waarop ons vak in Italië staat. Het militair geografisch instituut beleeft, zooals thans vanzelf spreekt, een periode van hoogconjuctuur. Bovendien heeft

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 110