159 noodiging gedaan, die door de vergadering van gedelegeerden met algemeene stemmen is aanvaard. Zoo rust dan thans op ons land de taak de Internationale Vereeniging voor de komende jaren te leiden en een congres te organiseeren. Het bestuur van de Inter nationale Vereeniging is thans als volgt samengesteld: Prof. ir. WSchermerhorn, Voorzitter, Ir. B. Scherpbier, Secretaris-Generaal, C. A, J. von Frijtag Drabbe, Penningmeester, M. Corsten. commissaris, commissaris. Prof. G. Cassinis, Milaan, Generaal G. Perrier, Parijs, Ministerialrat Von Langendorff, Berlijn, Prof. dr. E. Norland. Kopenhagen, Mr. O. S. Reading, Washington. Vraagt men zich af, welke wenschen voor de organisatie van het volgende congres overblijven, dan zijn deze in hoofdzaak de volgende. In de eerste plaats is het noodzakelijk een beperkt aantal voor drachten te doen houden, die voor het geheele congres van betee- kenis zijn, zoodat er meer eenheid mogelijk wordt. Op een foto- grammetriecongres, waar de belangstelling van de groote meerder heid der leden toch in dezelfde richting gaat, moet dit zonder moeite mogelijk zijn. Reeds in commissie 3 is door ondergeteekende het voorstel ge- daaiji, dat ook door de algemeene vergadering is aangenomen om de organisatie van den arbeid der commissies te veranderen. Ook in Commissie 4 zijn gelijke wenschen geuit. Het voorlezen van voor drachten, die reeds gedrukt zijn, is volkomen uit den booze. Even eens het houden van voordrachten die men had kunnen doen druk ken. (Ook schrijver dezes heeft ten aanzien van dit punt in Com missie 3 gefaald.) In de eerste plaats dient er tijd voor discussie te zijn, desnoods na eenige toelichting. Indien deze toelichting echter het karakter van een volledige mededeeling aanneemt, is deze over bodig. Natuurlijk kan men hierbij niet al te consequent handelen, om dat men wel kan aannemen, dat er een bepaalde categorie bezoe kers is, welke de gedrukte stukken voor den aanvang van het congres niet al te zorgvuldig bestudeeren. Trouwens, om daartoe

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 112