164 bied in kwestie. Het plan is in het tijdschrift op. te nemen: a. oorspronkelijke bijdragen; b. uitgebreide referaten van publicaties uit nationale tijdschriften; c. beschouwingen over het onderwijs en de onderwijsmethoden; d. mededeelingen over nieuwe instrumenten, hun nauwkeurigheid en mogelijk heden; e. personalia; mededeelingen omtrent verkregen en aangevraagde patenten; g. bibliografie; h. mededeelingen van de Internationale Vereeniging VOOi' Fotogrammetrie. De gebezigde talen zullen zijn: Fransch, Engelscb, Duitsch, Spaansch en Ita- liaansch. De bedoeling is, dat wanneer bv. oorspronkelijk een artikel verschenen is in een Fransch tijdschrift, in Photogrammetria zal worden opgenomen een vertaling in het Duitsch of Engelsch, met een uitgebreid résumé in het Spaansch en een kort in het Fransch en Italiaansch. Er zal komen een redactiecommissie van 10 a 15 leden samengesteld uit per sonen op het gebied van de wetenschap van het vak in verschillende landen werkzaam. Deze commissie kiest een uitvoerend comité van 4 leden, woonachtig in naburige landen. Dit laatste comité verzorgt het werk aan de redactie ver bonden. De redactie wil zich medewerkers assumeeren. in elk land één, om de banden te vormen tusschen het tijdschrift en de belangstellenden in de verschillende landen. De hier volgende gedeeltelijke inhoudsopgave van het proefnummer moge een indruk geven van den aard van het tijdschrift: Birdseye, B. Scherpbier: De fotogrammetrie in de Vereenigde Staten van N. Amerika. (Fransch en Duitsch.) A. Car lier: Koloniale kartografie en luchtfotogrammetrie. (Engelsch.) R. Martin: Toekomstproblemen van luchtfotogrammetrie in Frankrijk en zijn koloniën. (Engelsch en Duitsch.) R. Hugershoff: Toepassing van de nabij-fotogrammetrie op de dierkunde, (Duitsch.) A. Charriou en S. Valette: De ontwikkeling van negatieven in de luchtfoto grammetrie. (Fransch, Duitsch, Engelsch.) Enz. Het proefnummer is 56 pagina's groot. Het is uitstekend uitgevoerd en voor zien van fraaie figuren. De abonnementsprijs van het tijdschrift, dat viermaal per jaar zal verschijnen, bedraagt 4 Am, dollars per jaar bij den boekhandel, bij de vereeniging besteld 3 Am. dollars. Men kan zich als abonné opgeven bij den Secretaris van de Nederlandsche Vereeniging voor Fotogrammetrie. Wij kunnen niet nalaten onze bewondering uit te spreken voor de onver moeide energie van Prol- ir. W. Schermcrhorn om dit tijdschrift tot stand te doen komen en om een zoo belangrijk aandeel in de redactie er van op zijn schouders te nemen. Wij verbinden daaraan de hoop, dat velen van de lezers dezer regelen hem in zijn pogingen de fotogrammetrie te bevorderen willen steu nen, door zich op dit nieuwe tijdschrift te abonneeren. J. M. T. Photogrammetria, revue internationale pour toutes les branches de la photo- grammétrie.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 117