77 6. Jaarverslag van den Topografische Dienst in Nedcrlandsch Indië over 1936 1). Vermeld worden o.a. de navolgende verrichtingen van algemeen landsbelang: De Triangulatiebrigade te Weltevreden verrichtte verkennings- en pilnarbouw- werkzaamheden in de Zuidcr- en Oosterafdeeling van Borneo en den Riouw- Archipel, alwaar ook driehoeksmetingen van de le, 2e en 3e orde plaats hadden; deze laatste werkzaamheden werden ook verricht op Celebes. De topografische opneming van resp. Atjeh en Onderhoorigheden, Djambi, Riouw en Onderhoo- righeden, de Zuider- en Oosterafdeeling van Borneo en Celebes werd geregeld voortgezet. De 1 100000 topografische opneming van Djambi werd voltooid, de hiermede belaste brigade kreeg daarna de residentie Riouw en Onderhoorig heden als arbeidsveld toegewezen. De in 1935 aangevangen metingen in de afdeeirng Inderagiri van deze residentie werden voltooid. Daarnaast werd door gegaan met de vluchtige opneming van Timor. De toegepaste schaal is 1 50000 voor gecultiveerde en 1 100000 voor weinig of niet gecultiveerde gebieden. Dc topografische secties van de herzieningsbrigades op Java bleven belast met de herziening van de topografische kaarteering van Java, waarbij gebruik werd gemaakt van de resultaten der tienjaarlijksche herziening van de land- rentekaarten. De kartografische afdeeling verrichtte het correctiewerk, noodig voor het ter reproductie klaar maken van de verschillende kaartbladen en was voorts belast met de revisie van de proefdrukken. Bovendien werden 5 nieuwe bladen van de 1 1000000 internationale wereldkaart in bewerking genomen en werd voort gegaan met de samenstelling van de 1 250000 overzichtskaart van Sumatra. Aangevangen werd met de samenstelling van een kaart op de schaal 1 250000 van het Oostelijk gedeelte van Nederlandsch-Nieuw-Guinea bestaande uit 25 bladen. De productie van het reproductiebedrijf omvatte o.a.: 19 topografische bladen van java, waarvan 12 betrekking hebben op West-Java en 7 op Midden-Java, benevens 4 overzichtskaarten; 62 topografische detailbladen van Sumatra n.l. 3 var; Sumatra's Westkust, 1 van Zuid-Sumatra, 8 van Midden-Sumatra, 1 van Sumatra's Oostkust, 49 van Bar.gka; voorts verschenen in druk 2 bladen van de 1 750000 overzichtskaart en 1 blad van de 1 250000 overzichtskaart, 6 topografische bladen van Zuid-West Celebes, Van de samengestelde schetskaar ten van Nieuw-Guinea verschenen 3 graadafdeelingsbladen en 19 schetskaarten. Verrichtingen t.b.v, bijzondere dienstbelangen enz. omvatten o.a: landrentemetingen; op Java werd aan oppervlakte rond 6850 ha nieuw gemeten; voor de periodieke tienjaarlijksche herziening werd herzien een oppervlakte van 709902 ha; van Celebes werden 69699 ha geraamtekaarfen omgewerkt tot Jand- rentekaarten; mutatiemetingen (op Sumatra); boschgrensmetingen, welke laatste metingen ge lijktijdig met de landrentemetingen worden uitgevoerd; opnemingen voor ver dedigingsdoeleinden, voor agrarische doeleinden enz.; internationale breedtewaarnemingen. Op het observatiestation te Tjililitan {na- Opgenomen in de bibliotheek van de Vereen, v. K. en L.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 30