144 deze niet teruggebracht. Slechts de kaarten en het geproduceerde werk hebben dientengevolge de Fransche fotogram metric moeten representeeren. Ook in de afdeelingen heeft het werk er natuurlijk onder geleden, omdat een aantal sprekers niet aanwezig was. De leiding van het congres was in handen van het navolgende bestuur van de Société Internationale de Photogrammétrie: President: Prof. Gino Cassinis te Milaan; Secretaris: Dr. Ing. Michaele Tuccihoofdinspecteur van het Ka daster te Rome; Penningmeester: Prof, Paolo Dore te Bologna. De eigenlijke wetenschappelijke arbeid is uitsluitend verricht in de commissievergaderingen. Deze arbeid was voorbereid door de indiening van rapporten, waarvan de zorg was toevertrouwd aan tevoren aangewezen nationale vereenigingen. De rapporten zijn ge drukt op kosten van deze nationale vereenigingen en uitgereikt tijdens den aanvang van het congres. Zij zijn samengesteld aan de hand van gegevens, die waren verkregen als antwoord op een te voren tot de nationale vereenigingen gerichte enquête. De commissies met de namen van voorzitters en rapporteurs waren de volgende: 1) Terrestrische fotogrammetrie. Bureau: Zwitserland. President: Prof. Dr. e.h, F, C, Baeschlin. Rapporteur: Prof. Dr. M. Zeiler. 2) Problemen der luchtfotografie. Bureau: Vereenigde Staten van Noord-Amerika. President: Harry PI. Blee. Rapporteur: Bennet G. Jones. 3) Bepaling van den meetkundigen grondslag voor de uitwerking door terrestrische meting of door aerotriangulatie. Bureau: Nederland. President: Prof. ir. WSchermerhorn. Rapporteur: Ir. B. Scherpbier. 4) Uitwerken van luchtopnamen voor topografische doeleinden. Bureau: Duitschland. President: Ministerialrat H. von Langen- dorff. Rapporteur: Oberregierungsrat Dr. H. Liï sc her. 5) Diverse toepassingen der fotogrammetrie. Bureau: Oostenrijk. President: Hofrat Prof. Dr. Eduard Dolezal. Rapporteur: Prof. Dr. Karl Zaar.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 97