145 6) Toepassing van de fotogrammetrie op de medische wetenschap en de criminalogie. Bureau: Frankrijk. Rapporteur: Dr. H. Thiel. 7) Economische vraagstukken en maatschappelijke organisatie van de fotogrammetrie; statistiek der uitgevoerde werken. Bureau: Italië. President: Prof. dr. ing. Gino Cassinis. Rapporteur: Dr, ing. Michaele Tucci. 8) Opleiding, bibliografie, nomenclatuur. Bureau: Hongarije. President: Prof, Karohj Oltaij. Rapporteur: Dr. ing. Instvan Rédey. 2. Het Congres. Aan de congresleden is helaas geen deelnemerslijst verstrekt, het geen als een ongemak werd ondervonden. Het totaal aantal deel nemers is mij niet precies bekend, doch behalve 150 Italianen, waren ongeveer 250 buitenlanders aanwezig. Door de Nederlandsche Regeer ing waren de navolgende per sonen als officieele vertegenwoordigers van de Nederlandsche Re geering aangewezen: 1. Prof. ir. W. Schermerhorn. hoogleeraar aan de Technische Hoo- geschool, afgevaardigd door het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen; hoofd der delegatie. 2. C. A. J. von Frijtag Drabbe, hoofd van den opnemingsdienst van den Topografische Dienst, afgevaardigde van het Mi nisterie van Defensie. 3. P. Hamelberg, reserve-luitenant-kolonel, landmeter van het Kadaster, afgevaardigde van de Ministeries van Defensie en van Financiën. 4. Dr. J. W. Wijn, hoofd van den Fototechnische Dienst te Soesterberg, afgevaardigde van het Ministerie van Defensie. 5. G. Fortuin, adjunct-hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat in de Directie Algemeene Dienst, afgevaardigd door het De partement van Waterstaat. 6. Ir. P. H. Poldervaart, laatstelijk adjunct-hoofd der Triangula tiebrigade van den Topografische Dienst te Batavia, afge vaardigd door het Departement van Koloniën. Verder was van particuliere zijde aanwezig: Ir. B. Scherpbier, chef van de topografische afdeeling van de Bataafsche Petroleum Maatschappij. De leden Von Frijtag Drabbe en Dr. Wijn van de Regeerings-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1938 | | pagina 98