107 nog een partieele herinschrijving noodig zou zijn, hangt af van het aantal inschrijvingen genomen vóór 1920, die geen reden van be staan meer hebben. CONCLUSIES. 1) De registers no. 69a (Hypotheken) moeten worden hernieuwd. 2) Deze vernieuwing kan, indien het kleine gemeenten betreft, samengaan met de opsporing van onjuiste omschrijvingen van gedeeltelijk verbonden kadastrale perceelen, die in hypotheek akten en inschrijvingen kunnen voorkomen. Betreft het groote gemeenten, dan is dit alleen uitvoerbaar, indien men beschikt over geroutineerd personeel, dat uitsluitend daarmee belast is. 3) Wordt dit onderzoek niet altijd verricht, dan blijft het risico voor den Staat even groot, als het tot nu toe geweest is. Dit risico is echter zoo minimaal, dat bij de keuze van vernieuwings methode andere overwegingen den doorslag kunnen geven. 4) De vernieuwing van de registers no. 69a zonder de herinschrij ving van alle bestaande hypotheken is mogelijk; het is daarom ontoelaatbaar dezen last van 4 millioen op de schouders van het publiek te leggen. 5) Met de geleidelijke vernieuwing van de registers no. 69a moet zoo spoedig mogelijk een aanvang worden gemaakt. Er kan niet gewacht worden op een wet op de partieele herinschrijving. 7) Los van de vernieuwing van de registers no. 69a kan geijverd worden voor een wet regelende de doorhaling van de oude in schrijvingen, waarvan de royementen ten onrechte achterwege gebleven zijn (en c.q. bovendien voor een wet regelende de partieele herinschrijving De vernieuwing van de registers no. 69a is een belangrijk, nuttig en noodzakelijk werk. Is er één zaak in Nederland, waaraan op dit oogenblik meer behoefte bestaat, dan aan nuttig en noodzakelijk werk? Dat er spoedig een aanvang mee gemaakt worde! Literatuuroverzicht (Tijdschriften). Un problème administratif hypothécaire n'ayant d'intérêt que pour les Néer- landais. G. Fikkerts Jaarboek voor Notarisambt en Registratie voor het jaar 1939 kwam in ons bezit. Het is weer hetzelfde goed verzorgde boek met alle reeds

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 105