116 in dat geval nog van een redelijke belooning van hun arbeid en kosten sprake kan zijn. Dit manifesteert zich in het groot aantal nieuwe ruilverkavelingsaanvragen. Indien derhalve zou blijken, dat een aantal werken in het rapport-Westhoff genoemd niet tot uit voering zouden kunnen komen, dan kan in de plaats daarvan een zeer groot aantal andere cultuurtechnische werken, w.o. vooral ruil verkavelingen, worden gesteld, zoodat voor gebrek aan werk niet behoeft te worden gevreesd. Uitbreiding der werkverschaffingen. De Regeering heeft zich in algemeenen zin met het rapport-Westhoff vereenigd en besloten op groote schaal cultuurtechnische werken in werkverschaffing uit te voeren. Blijkens de Millioenennota is het de bedoeling bij dit soort objecten geleidelijk 90 a 100.000 man te werk te stellen, d.i. ongeveer 2/ maal zooveel als in de laatste jaren bij dergelijke wer ken werkzaam waren. Op het oogenblik bedraagt het aantal tewerkgestelden reeds 70 a 75000 man, waarvan 55 a 60.000 in cultuurtechnische werken. Blijkens het in het begin dezer maand ingediende Wetsontwerp, waarbij 30 millioen extra voor werkverruiming wordt aange vraagd, zal een Staatsbedrijf voor werkverschaffing en werkfonds worden opgericht, hetwelk zooveel mogelijk naar een vast werkplan zal arbeiden. Gedacht is hierbij aan een jaarplan van naar hun aard ge groepeerde objecten en kosten, hetwelk telken jare aan de goed keuring der Staten-Generaal zal worden onderworpen en waardoor een algemeen inzicht in de voorgenomen werkzaamheid van het be drijf zal worden verkregen. Voor 1939 en 1940 worden o.a, de volgende groepen van wer ken genoemd met de daarachter vermelde subsidiebedragen in de loonkosten. Ontginning 19.6 millioen Herontginning 4.8 Verbeteren cultuurgrond 2.3 Algemeene cultuurtechn. werken 2.5 Ontwatering 12.5 Markverbetering 2.3

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 114