HO De conclusies van Ir, Furinekotter komen dan in bespreking. De heer Mr. Jonas stelt voor het woord „totaal" in: ,,de eischen voor het inrichten der kaarten totaal onvoldoende geacht te laten vervallen. De heer Stoorvogel doet voorlezing van de door hem gefor muleerde conclusie, die na eenig debat door de vergadering wordt goedgekeurd. Bij de tweede conclusie geeft Ir. Funnekotter een toelich ting. Hij merkt op, dat Gedeputeerde Staten wel beschikken over adviseurs op het gebied der volkshuisvesting (de inspecteurs van de Volksgezondheid), maar dat er niemand is, die de deugdelijkheid van de kaarten beoordeelt. Hij denkt zich nu een instantie, bijv. de ingenieur-verificateur van het Kadaster, die de kaarten keurt. Deze immers kan uitmaken of het plan, dat als grondslag heeft gediend, deugdelijk is of niet. Daar de woorden „kartografische verzorging" blijken tot ver keerd begrijpen aanleiding te geven, worden deze na ampele dis cussie veranderd in „deugdelijkheid Met deze wijziging wordt de tweede conclusie aanvaard. De heer Smit meent, naar aanleiding van de derde conclusie, dat voor rooilijnkaarten een hermeten kadaster niet noodzakelijk is, omdat, naar hij dacht, op die kaarten geen kadastrale perceelen be hoeven voor te komen. Er blijkt echter een misverstand te bestaan, daar sinds de laatste wetswijziging ook de kadastrale perceelen daarop dienen voor te komen. Verder acht hij wel gewenscht, dat de gemeenten beschikken over de kadastrale metingsstukken, mits de gemeente over een deskundige beschikt. Hij knoopt daaraan eenige beschouwingen vast over het ambt van den buitengewoon landmeter van het Kadaster. Ook de heer G o v e r s ziet geen bezwaar in het verstrekken van kadastrale gegevens, mits er deskundigen over beschikken. De heer De Boer acht hermetingen niet altijd noodzakelijk, wel het beschikken over de kadastrale gegevens. De heer Mr. Jonas houdt nog eenige beschouwingen over het uitbreidingsplan en de rechtszekerheid daarvan. De derde conclusie wordt daarna met eenige wijzigingen en aan vullingen aangenomen. De beschikbare tijd is dan bijna verbruikt, zoodat de conclusies vier, vijf en zeven zonder eenige discussie worden aangenomen en

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 138