141 besloten wordt de zesde conclusie te doen vervallen. In de plenaire zitting worden naar aanleiding van dit rapport de volgende conclusies ingediend: 1Gezien de rechtszekerheid, die de Woningwet bedoelt te geven ten aanzien van vastgestelde rooilijnen, uitbreidingsplannen en bouwverboden en de materieele belangen, die door deze rechtszekerheid ten zeerste gediend worden, zijn de eischen voor het inrichten van de kaarten, zooals in het Woningbe- sluit omschreven, onvoldoende. 2) In een goede controle op de deugdelijkheid van de kaarten is niet voorzien, omdat Ged. Staten en de Kroon niet beschikken over terzake deskundige adviseurs, noch verplicht zijn het ad vies van een terzake onpartijdig deskundige in te winnen. 3) Wil de rechtszekerheid van de eigenaren van gronden bij het vaststellen van uitbreidingsplannen, bouwverboden en rooilijn voorschriften voldoende gewaarborgd kunnen worden, dan is een hermeten Kadaster een noodzakelijke voorwaarde. Behalve de hieruit verkregen Gemeenteplans moeten de Ge meenten beschikken over kopieën van de hermetingsveldwer- ken en de coördinaten van vaste punten. Bovendien moeten de Gemeenten beschikken over kopieën van hulpkaarten en supple- toire veldwerken. Voor een goede behandeling van de landmeetkundige proble men voor welker oplossing de Gemeentebesturen staan bij de uitvoering van hun taak, is de allereerste eisch van bevoegde landmeetkundige, ook kadastraal georiënteerde, personen ge bruik te maken. 4) De omvang van de hermeting en de keuze van den meetkun- digen grondslag zullen voor iedere Gemeente in overleg tus- schen Kadaster en Gemeentebestuur moeten worden vastge steld. Afhankelijk van de belangen, welke Kadaster en Ge meente bij de hermeting hebben, zal de kostenverdeeling voor ieder geval afzonderlijk moeten worden vastgesteld. Hetzelfde geldt voor de kopieën hulpkaarten en kopieën suppletoire veld werken. 5) Voor de controle op de grenzen van openbare wegen moet de Gemeente beschikken over de meetcijfers van die grenzen. 6) De Nederlandsche Landmeetkundige Federatie bevordere, dat de voorschriften in het Woningbesluit over het inrichten van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 139