145 Berichten. tions. Les conclusions de M. Ir. Funnekotter (Eindhoven) sont également admi- ses, avec quelques changements n altérant pas les principes, exceptée la con clusion No. 6, qui déchoit. Les débats ont conduit a 1'opinion qu'il est désirable que les plans d'extension soient produits sur des plans bien établis et que les ingénieurs-vérificateur du Cadastre soient chargés de leur controle. La coopéra- tion des services communaux avec le Cadastre est uniquement possible quand les communes disposent dun personnel expérimenté et entrainé au Cadastre. Kadaster in Nederland. Overleden op 3-4-1939 te Zwollerkerspel in den ouderdom van 81 jaar de oud-hypotheekbewaarder G. L. Brouwerridder in de Orde van Oranje-Nassau. Verplaatst m.i.v. 1-4-1939 de teekenaars C. de Vries van Zutphen naar Delft, A. Goosens van Gorinchem naar Zutphen en H. Dorgelo van Delft naar Gorinchem. Eervol ontslagen m.i.v. 4-4-1939 de teeke naar ivfcj. C. E. H. Hensbroek te Breda; m.i.v. 1-5-1939 de hypotheekbewaarder J. G. Veenenbos te Heerenveen, de landmeter F. A. L. Kater te Amersfoort en de teekenaar C. Veld te Amsterdam. Verlof verleend buiten bezwaar van den lande voor uitzending naar Curasao m.i.v. 9-6-1939 aan den teekenaar M. Smidt te Utrecht (bureau samenwerking Waterstaat). Bij K.B. is een commissie in gesteld, aan welke wordt opgedragen alle aangelegenheden betreffende de Nederlandsch-Duitsche grens in eersten aanleg in onderzoek te nemen, daar omtrent overleg te plegen met van de zijde van de Duitsche regeering daarvoor aangewezen deskundigen en ter zake van advies te dienen aan de regeering. Tot lid en voorzitter van deze commissie is benoemd Mr. dr. R. H. baron de Tos van Steenwijk, commissaris der Koningin in Drenthe; tot leden zijn benoemd: Mr. A. van der Deure, lid van Ged. Staten van Gelderland; J. H. J. Houben, ingenieur-verificateur van het Kadaster; Jhr. ir. C. E. W. van Panhuys; T. K. Jansmadirecteur van s Rijks belastingen te Arnhem; secretarissen zijn: Mr. J. Heusdens, adjunct-commies bij het departement van binnenlandsche zaken, en Ir. Z. V. van der Meer, ingenieur van den rijkswaterstaat. Kadaster in Ned.-Indië. Benoemd m.i.v. 29-4-1939 tot inspecteur de in specteur 2e kl. J. van Mil. Verplaatst van Batavia naar Pontianak de land meter D. D. Jumelet; van het hoofdkantoor (afd. Kadastreeringen) te Batavia naar Tandjongpinang de tijd. wd. landmeter 2e kl. L. de Vries. Verleend wegens langdurigen dienst 8 maanden verlof naar Europa aan den tijd. wd. landmeter 2e kl. H. A. Steyn Parvé, met vergunning zijn betrekking neer te leggen op 2-1-1940. Bestemd voor uitzending naar Curagao als teekenaar-veldassistent M. Smidt te Utrecht. Meetkundige Dienst van den Rijkswaterstaat. Eervol ontslag verleend aan de landmeetk. ambt. 2e kl. o.a. P. llmer, A. Sc heffer en G. F. Witt m.i.v. 1-2-1939; aan de landmeetk. ambt. 3e kl. o.a.: Ir. J. J. M. d Herripon m.i.v. 17-4-1939 en G. K. Lub m.i.v. 19-2-1939; aan de adsp. landmeetk. ambt. o.a.: W. de Graaft m.i.v. 1-4-1939 en A. D. de Ridder m.i.v. 1-5-1939; aan de teeke naars o.a. J. L. Ploeger m.i.v. 1-3-1939 en H. Voordewind m.i.v. 24-4-1939. Aangesteld op arbeidsovereenkomst als landmeetk. ambt. 2e kl.: S. J. Schoen maker m.i.v. 1-11-1938; als landmeetk. ambt. 3e kl.: E. Draisma m.i.v. 12-9-1938;

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 143