146 als adsp. landmeetk. ambt.: H. P. Elskamp m.i.v. 1-1-1939; als teekenaar: R. R. Brouwer m.i.v. 1-1-1939. Topografische Dienst in Ned.-Indië. Eervol ontslagen op verzoek m.i.v. 30-4-1939 onder dankbetuiging voor de goede diensten gedurende vele jaren bewezen: Prof. ir. H. G. Schepers, hoofd van de triangulatiebrigade. Benoemd tot brigadehoofd bij de triangulatiebrigade: Ir. P. H. Poldervaart. Verplaatst van de herzieningsbrigade van Hidden-Java te Magelang naar het Subsistenten- kader te Weltevreden en tewerkgesteld op het hoofdkantoor van den T. D. de kapitein H. E. van Hogezand. Technische Hoogeschool te Delft. Benoemd tot gewoon hoogleeraar in de afd. der weg- en waterbouwkunde om onderwijs te geven in het landmeten, waterpassen en geodesie, de buitengewoon hoogleeraar M. Tienstratot bui tengewoon hoogleeraar in de afd. der weg- en waterbouwkunde om onderwijs te geven in de geodesie: Dr. ir. F. A. Vening Meinesz. Het Bestuur van de afd. Buitengewone Leden van de Vereeniging van Civiel-landmeters is thans als volgt samengesteld: R. Boot, voorzitter, M. van der Veen, Hugo de Grootstraat 90 Delft, secretaris, en B. de Jongh, penningmeester. Als afge vaardigden bij het Civiel- en Bouwkundig Studentengezelschap „Practische Stu die" zijn aangewezen: H. P. K. Sanders en R. Boot. Ruilverkaveling. Bij de Centrale Cultuurtechnische Commissie zijn de vol gende aanvragen om ruilverkaveling ingekomen: van Ged. Staten van Overijssel gronden, kad. bekend gemeente Weerselo Sectie L, ter grootte van ca. 121 ha; de zg. Haarler Weuste, kad. bekend onder de gemeente Tubbergen Sectie F, ter grootte van ca. 206 ha; een complex gronden, kad. bekend onder de ge meente Vriezenveen Sectie C, ter grootte van ca. 350 ha; van Ged. Staten van Limburg: gronden, gelegen te Blitterswijck en te Swolgen onder de gemeente Meerlo, ter grootte van ca. 155 ha; het Echeler- en Keuperveld, kad. bekend gemeente Helden Sectie D, ter grootte van ca. 288 ha; van Ged. Staten van Noord-Brabant: gronden in het gebied van de Aa, onder de gemeenten Asten, Deume, Someren, Bakel en Milheeze, Mierlo en Helmond, ter grootte van ca. 1980 ha; een complex gronden genaamd de Scheeken, kad. bekend gemeente Liempde Sectie B, ter grootte van ca. 159 ha; gronden, kad. bekend gemeente Best Sectie A, ter grootte van ca. 123 ha; gronden, kad. bekend gemeente So meren Secties B en C, ter grootte van ca. 400 ha; gronden, kad. bekend gemeente Vessem Sectie B, ter grootte van ca. 184 ha; van Ged. Staten van Drenthe: gronden, kad. bekend gemeente Odoorn Sectie A, ter grootte van ca. 155 ha; van Ged. Staten van Zuid-Holland: gronden, kad. bekend gemeente Hoogblok- land Sectie B, ter grootte van ca. 235 ha; van Ged. Staten van Friesland: gron den, kad. bekend gemeente Mildam Sectie F, ter grootte van ca. 500 ha; gron den, gelegen in de gemeente Ooststellingwerf, ter grootte van ca. 550 ha. Op de den 30-3-1939 te Hoeven gehouden stemmingsvergadering is de ruilverkave ling van de Hoevensche Beemden onder de gemeenten Hoeven en Etten ver worpen. De oppervlakte bedroeg ca. 988 ha toebehoorende aan 469 stemgerech tigden. Tegen stemden 280 personen een oppervlakte vertegenwoordigende van ca. 576 ha. Middelbaar-Technische School te Utrecht. Benoemd tot leeraar in land meten en waterpassen m.i.v. 15-2-1939: P. Ilmer, civiel-landmeter te Amersfoort.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 144