150 bonden goed (te weten in dezen het winkelhuis met woonhuis alsmede 550/571 van de verbonden oppervlakte). Dat de heer Kluvers hierbij op grond van art. 1219 voor schrijvende een beschrijving van het verbonden goed naar aanlei ding van de kadastrale kenmerken de out in de acte aangrijpt als recht, om daarmede den geldschieter te ontrechten met voorbij gaan van den inhoud van art. 1209 B.W., die het zakelijke recht als een ondeelbaar recht aanmerkt, bewijst zonneklaar, dat de heer Kluvers door den kadastralen eisch van art. 1219 is afgedwaald van den rechtseisch van art. 1209. De heer Kluvers weet hier door te voeren de strenge lijn (fou tieve) inschrijving (foutieve) koopacte en kadastraal perceel op grond van art. 1219 met volkomen voorbijgaan van de zaakbeschrij ving van woonhuis met winkelhuis en 5,71 are grond, maar hem ontbreekt de moed om den geldschieter een recht toe te kennen op een woonhuis en winkelhuis met 550 ca grond (het gedeelte bedoeld in stelling l b)die ergens'' schijnen te liggen, doch die niet het eigendom kunnen zijn van den geldopnemer! Waar die liggen zegt de heer Kluvers niet, maar het is wel in geschreven! De heer Kluvers is gevangen in de tegenstelling juridische levering werkelijke levering juridisch bezit werkelijk bezit juridische onderzetting werkelijke onderzetting. De werkelijkheid is hem geen recht meer: op blz. 103 schrijft hij namelijk: Moest de verkoop van art. 1223 B.W. als gevolg van het fail lissement van den schuldenaar geschieden, dan zou de curator, in- ,,dien hij de fout ontdekte, den verkoop van het huis kunnen be- letten Een register 69a, dat een dergelijke rechtskracht tot inhoud heeft, verdient deswege meer een vernieuwing dan van wege de oudheid van het papier. De heer Hollestelle is zoo wijs geweest het tot de verantwoorde lijkheid van zijn ambtsvervulling te rekenen ,,de boeken in orde te willen hebben Volkomen moet ik instemmen met de wenschelijkheid de niet

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 148