151 door de werkelijkheid gedekte inschrijvingen uit de registers te kun nen verwijderen, doch het beeld, dat de heer Kluvers ten toon stelt van een gevolgtrekking uit onze bestaande wet is van dien aard, dat gestreefd moet worden naar een zoodanige herziening van het B.W., dat het openbaarmaken van zulke rechtscaricaturen het volk bespaard kan worden. Amsterdam, Juni 1939. Mr. H. Jonas, hypotheekbewaarderZutphen De Overeenkomst van Ruilverkaveling. Een eerste practische toepassing hebben de artikelen 3/7 van de Ruilverkavelingswet 1938 gevonden. Een vijftal eigenaren (w.o. een burgerlijke en een kerkelijke ge meente), wier eigendommen gelegen zijn langs een weg en een watering, hadden door verlegging en verbreeding van dien weg en van die watering, hun perceelen in allerlei grillig gevormde stukken zien versnipperen. Zij vroegen een particuliere meting aan en verzochten den land meter, hun grenzen zoodanig te veranderen, dat weer bruikbare perceelen ontstonden en ieder ongeveer dezelfde oppervlakte be hield. Nadat een en ander op het terrein was geschied en vastgemeten. moest een groot aantal ruilingen en transporten worden geconci pieerd om ook burgerrechtelijk en bij het kadaster de zaak in orde te bengen. De betrokken notaris stelde toen voor alles in een ruilverkave lingsovereenkomst onder te brengen en trad hierover met mij in verbinding. Na van het omvangrijke dossier (metingen, oude stand, ontwor pen akten, berekeningen) te hebben kennis genomen, kwam ik tot de conclusie, dat hier inderdaad met een ruilverkavelingsovereen komst een goede oplossing kon worden gevonden. Op mijn advies is toen als volgt gehandeld. De particuliere meting is zonder akten toegepast, waarvan dus een aantal ingewikkelde consortboekingen het gevolg was. Aan Un problème n ayant d intérêt que pour les créditeurs hypothécaires néerlan- dais.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1939 | | pagina 149